Intepaturi puternice la nivelul creierului.

28-07-2011
mike_bl92
Nu este medic/terapeut
mike_bl92
Buna ziua.

Acum aproape 4 luni am inceput sa am niste intepaturi slabe la zona encefalului, mi s-a spus ca e vorba de calciu sau ca m-ar fi luat curentul, am facut tratament cu calciu si am luat si neuromultivit dar de o luna simt intepaturi continue si insuportabile in tot creierul. Zilnic am parte de acufene timp de un minut, simt intepaturi si pe suprafata pieli dar mult mai slabe, membrele imi amortesc destul de usor si ma simt destul de obosit mai tot timpu. Medicul de familie mi-a spus ca am lipsa de calciu si asta ar fi totul, dar e cam irelevant pt ca am urmat tratament cu calciu si vitamina D destul de mult timp si nici o schimbare.
3 comentarii
0
28-07-2011, ora 21:36
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Nu e lipsa de calciu, din pacate multi medici de familie confunda tulburarile de anxietate cu spasmofilia si lipsa de calciu; nu e vina lor, ci cu multi ani in urma asa se credea ca este. Intre timp se stie clar ca acest gen de probleme sunt datorate sistemului nervos.
0
30-07-2011, ora 09:21
mike_bl92
Nu este medic/terapeut
mike_bl92
Acum mi s-au intensificat acufenele nu se mai opresc si a inceput sa ma doara capul in exces. Deci ar trebui sa ma prezint unui neurolog si sa nu mai iau in seama sfaturile medicului de familie?
0
01-08-2011, ora 18:38
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Eu v-am spus parerea mea, nu v-am zis:" Nu ascultati sfaturile medicului de familie"; dvs faceti cum considerati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apatia la vârsta a treia ar putea indica micșorarea creierului
  • O parte a creierului rămâne tânără și la vârstă înaintată
  • Creierul îmbătrânește mai repede dacă nu dormim suficient
  • MIT: Celulele creierului nu se mai regenerează
  • MIT: Folosim doar 10% din capacitatea creierului
  • Premiul Nobel în medicină, acordat cercetătorilor ce au descoperit „GPS-ul intern” al creierului
  • Stimularea electrică a creierului - benefică sau dăunătoare?
  •