Interpretare analize

13-05-2020
belladonnakillz91
Nu este medic/terapeut
belladonnakillz91
Buna ziua!In urma unor analize de rutina (sange, urina) facute in luna martie s au confirmat valorile neobisnuite :

Hemoleucograma :

Neutrofile 39.50 % valorile 42.00 - 77.00
Limfocite 48.10. % Valorile 20.00-44.00

MCV 97.7 (80.1-95.3)

Analize urina :

Clor seric : 108 ( 98-107 )
Sodiu 132 ml (135-148)
15-hidroxi-vitamina D 12.1 (>=30 )

Mentionez ca am 23 ani si in urma unui examen endocrinologic tot in aceeasi luna mi s a descoperit hipotiroidism subclinic tratament cu euthyrox 15 mg 2 luni in special pentru chisturile ce le avem la nivelul tiroidei.Doctorul de familie de asemenea mi a recomandat si tavanic cate o pastila 7 zile.Am facut si examen de urina cu antibiograma dar nu mi s a descoperit nimic.Starea mea nu s a imbunatatit de la nici una, ma simt obosita si in ultimii patru ani am facut tot felul de infectii care inainte nu le am facut niciodata+dureri musculare.Ar putea cineva să imi interpreteze valorile si să imi dea un sfat, recomandare.

Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.