Interpretare analize

05-11-2013
idiceanu
Nu este medic/terapeut
idiceanu
Buna ziua. Ma numesc Mariuca, am 49 de ani si v-as ruga sa-mi cititi analizele, si sa-mi spuneti despre ce este vorba, si ce ar trebui sa fac.Sunt motive de ingrijorare?
Rezultatele sunt urmatoarele: LEU=500, SG=1030, COLOR =LIGHT, frecvente epiteliale, prezente leucocite, foarte rare hematii, rara flora microbiana.
Va multumesc anticipat si astept un raspuns cat de curand posibil.
4 comentarii
0
05-11-2013, ora 11:08
Dr. Macovei Catrinel
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, Bucuresti
Dr. Macovei Catrinel
Buna ziua,
avem urmatoarele variante de interpretare:
- recoltare incorecta la menstruatie cu contaminare cu hematii, flora si leucocite
- infectie urinara - se recomanda urocultura, mai ales daca exista simptomatologie (usturimi la urinat, urinat frecvent)
- microlitiaza renala cu eliminare de nisip, care determina prezenta de hematii si leucocite
0
05-11-2013, ora 12:38
idiceanu
Nu este medic/terapeut
idiceanu
Buna ziua.Va multumesc pentru raspunsul dv., dar am uitat sa precizez urmatoarele;
- rezultatul la urocultura :1000UFC/ML si sunt la menopauza.
In situatia data ce puteti sa-mi recomandati ? Spre ce cabinet medical (specialitate) sa ma indrept ?Urolog sau genicolog?
O zi buna.
0
05-11-2013, ora 18:17
Dr. Macovei Catrinel
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, Bucuresti
Dr. Macovei Catrinel
Buna ziua,
eco abdominal (rinichi, cai urinare) si urolog.
0
06-11-2013, ora 11:50
Liana 08
Nu este medic/terapeut
Liana 08
Buna! Mi-am facut testul Beta HCG si imi arata Chemiluminescenta Immulite 1.0 mIU/ml..Ce inseamna ?
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.