interpretare rezultat test hiv

23-09-2011
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
buna ziua!

am facult recent testul hiv si mi s-a raspuns printr-un mail cu urmatoarele:

ANALIZA REZULTATE INTERVAL DE REFERINTA UM
Anti HIV1/HIV2*-
screening negativ negativ Milimetru

cum este rezultatul?
va multumesc!
5 comentarii
0
24-09-2011, ora 20:09
Dr. Frumuzache Iris
Medicina de laborator, Galati
Dr. Frumuzache Iris
Este negativ, nu sunt probleme.
0
22-10-2011, ora 11:42
daniel63
Nu este medic/terapeut
daniel63
Buna ziua dna doctor,

Am facut testul anti Hiv 1+2 ag/ac la 8 saptamani de la posibila expunere.Imi puteti da o estimare procentuala?Cat e de concludent?Stiu ca trebuie refacut, dar avand in vedere ca e si cu detectie de antigen, ce se poate spune?Testul este negativ.

Multumesc mult
0
24-02-2012, ora 09:04
danutzu123
Nu este medic/terapeut
danutzu123
Buna ziua, Ajutati-ma si p emine va rog cu interpretarea analizelor pt HIV si anume la Anti_HIV AB AG acum o luna jumate mi a iesit un scor de 0.23 iar ieri mi a iesit un scor de 0.62. Pe analiza scrie ca daca iese intre 0-1 este negativ. Acum aceasta analiza poate sa fie variabila din cauza reactivitatii sau ar trebui sa mi pun semne de ingrijorare? In rest si cealalata analiza a iesit NEGATIVA. Respect pt toti cei ce sufera.
0
03-02-2015, ora 19:40
adiadiplus
Nu este medic/terapeut
adiadiplus
Am primit rezultatul testului ECLIA si as dori sa stiu ce inseamna Hiv not detected by Roche Eclia. Multumesc
0
03-02-2015, ora 19:40
adiadiplus
Nu este medic/terapeut
adiadiplus
Am primit rezultatul testului ECLIA si as dori sa stiu ce inseamna. Testul l-am facut supa un an de la expunere. Hiv not detected by Roche Eclia. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.