intoxicatie?

01-02-2010
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
nu stiu daca aici trebuia sa postez dar oricum...am migrene uneori si mai iau algocalmin, nurofen sau saridon.
nu am avut efecte adverse pana acum si nu iau mai mult de 2-3 pastile / luna.
pb a fost acum cateva zile cu 1 pastila de saridon. cam la 10 minute dupa ce am inghitit pastila am avut niste furnicatiri sau arsuri/mancarimi in talpi si gura(!) iar pe corp mi-au aparut o gramada de bubite cu pete rosii. m-am scarpinat zdravan dar a trecut cam intr-o ora. eu mai am o alergie la praf dar acum m-am speriat pt ca senzatia de arsura din talpi nu era ok.

stie cineva ce s-o fi intamplat? mai luasem saridon ocazional...sa nu mai folosesc?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Migrenele pot constitui un factor de risc pentru accident vascular cerebral și infarct miocardic la femei
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • 10 aplicații pentru smartphone pentru migrenă
  • Migrenele asociate cu nivelul de sodiu din lichidul cefalorahidian
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.