Intrebari despre întreruperea anticoncepționalelor

13-12-2018
Izabelllaaa
Nu este medic/terapeut
Izabelllaaa
Am inceput sa iau Logest. Dupa 5 zile le-am intrerupt. Pastilele am inceput sa le iau de pe 5 Decembrie pana pe 9. Iar pe 6 Decembrie venind-mi menstruația care a tinut pana in ultima zi in care am luat pastila. De atunci in fiecare zi am inceput sa am scrurgeri ale unui lichid ce pare a fi sange dar cu un miros ciudat. Nu este normal si acest lucru ma sperie si pentru ca nu vreau sa merg la ginecolog eu avand 17 ani
3 comentarii
0
13-12-2018, ora 14:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Daca mirosul ciudat continua, va prezentati la un ginecolog. E o infectie. Trebuie facute analize specifice si luat tratament.
0
16-12-2018, ora 13:23
cataerica
Nu este medic/terapeut
cataerica
Buna ziua, ma ajuta si pe mine cineva, de 6 ani iau anticonceptionale ARTIZIA, am luat o folie dupa ce terminam folia faceam pauza 7 zile si le reluam iar, le-am luat din totdeauna la fel, si imi venea ciclul a 3 zi dupa ce terminam folia, dar de 2 ani nu-mi mai vine ciclul imi vine odata la 9 luni, ce se poate face, sa le intrerup sa iau altceva, dar am citit pe internet, eu am vase de sange sparte pe picioare si am inteles ca orice anticonceptionale cauzeaza la venele sparte, ce imi recomandati sa iau, si cand nu-mi vine ciclu timp de 9 luni, ma doare foarte tare la contact, va rog sa-mi dati si mie un raspuns, multumesc
0
16-12-2018, ora 20:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Este foarte important pentru sanatatea dv. sa va vina ciclul lunar. Mergeti la medicul ginecolog sa faceti analize si sa vedeti cauzele pentru care nu va vine si sa luati tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptionale
  •