Pot întrerupe administrarea Ac înainte de terminarea foliei?

23-06-2015
maria567
Nu este medic/terapeut
maria567
Buna ziua!
Vara asta merg la mare pe data de 11 iulie şi mi.a venit menstruaţia pe 14 iunie iar la mine e regulata şi vine exact la 28 de zile deci îmi venea pe data de 10 iulie cane trebuia sa plec la mare. Aşa ca am început sa iau anticoncepţionale Karissa când mi.a venit menstruaţia şi sa nu mai fac pauza de 7 zile şi sa continui cu a doua cutie. Însă acum mi.am dat seama ca pe data de 26 iulie termin a 2.a cutie şi îmi vine menstruaţia iar eu pe data de 29 pana pe 2 august merg la un festival de muzica în cluj şi m.ar deranja foarte mult dacă as fii pe ciclu. Ştiţi cumva dacă as putea sa încetez sa mai iau pastile din a 2.a folie după ce vin de la mare? Dacă nu..Cu ce metode as putea sa.mi întârzii ciclul iar ? şi după terminarea celor 2 cutii îmi va venii mai tare ca de obicei? Mulţumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptionale
  •