Intrepretare analize va rog urgent...

05-02-2008
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
rbc (hematii )4.19.mo%(procent monocite)5.gran%(procent granulocite)48.lym#(nr total lymfocite)3.1.eozinofilie 6.va rog as dori sa stiu daca este ceva grav ;daca da ce trebuie sa fac cui sa ma adresez???
5 comentarii
0
05-02-2008, ora 00:00
Greece woman2
Nu este medic/terapeut
Greece woman2
Vezi ca pe analize se afla si limitele normale, ceva de genul(5-10)
0
06-02-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Hematiile - bine
Monocitele - bine
Eozinofile - probabil 0.6, nu 6; uitati-va daca e corect
Limfocite - probabil 31, nu 3.1; uitati-va daca e corect - daca sunt valorile pe care le-am scris, e in regula
Sanatate!
0
06-02-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
+ Greece are dreptate; trebuie sa fie pe analize valorile normale; in functie de varsta ta si altele.
0
07-02-2008, ora 00:00
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Multumesc mult pt raspuns intradevar scrie valorile cum a mentionay si greece dar erau evidentiate de asta mi sa parut ceva suspect.si am vrut parerea cuiva mai experimentata.
0
08-02-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
O interpretare buna nu poate fi data pe forum, trebuie sa mergeti la medicul de familie, pentru ca valorile normale depind de mai multi factori. Eu v-am dat parerea mea personala, indicii pe care i-ati dat se incadreaza in valorile, , in general" normale. Daca au fost evidentiate pe foaie, exista posibilitatea sa depaseasca limita maxima sau minima; numai medicul de familie va poate da mai multe informatii. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.