intreruperea tratamentului pshiatrie

17-12-2016
alystark1
Nu este medic/terapeut
alystark1
buna ziua eu iau abilify de 15 mg unu dimineata, unu seara, si carmabazepina unu dimineata, unu seara, si anxiar la nevoie de simtit tot nu ma simt bine, ma simt chiar mai rau, senzatiile sunt aceleasii, am niste senzatii la gat, ceafa, spate, sold, frunte, parca nu as mai simti musculatura sau pielea, si as vrea sa le intrerup, le-am mai intrerupt dintr-o data si m-am simtit rau si le-am luat din nou, cum pot sa le intrerupt treptat, sa reduc la dozele la 1/2 1/3 ? va rog sa ma ajutati, va multumesc mult
2 comentarii
0
17-12-2016, ora 18:15
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
@ alystark1

De cat timp iei carmabazepina?
Ai avut aceleasi senzatii si inainte de a lua acel medicament? Intreb ca si eu am luat si ma simteam foarte rau de la el.
0
17-12-2016, ora 18:34
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Doar medicul tau psihiatru decide daca este cazul sa intrerupi tratamentul.
Si eu iau in prezent Abilify si anxiar dar nu am ce ai descris in cazul tau.
Eu dupa ce am intrerupt carbamazepina m-am simtit mult mai bine.
Mai iau si depakine dar medicamentul asta se gaseste mai greu, ii poti sugera medicului tau sa-ti dea convulex sau altceva in afara de carbamazepina si vei vedea ca iti vor disparea aceste senzatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: