iritatie testicule

01-09-2009
mariust_tm
Nu este medic/terapeut
mariust_tm
Am o intrebare cu privire la o inflamatie ce o am pe testicul din luna martie a acestui an, care ma mananca si ma deranjeaza atunci cand merg si care am incercat sa o tratez cu crema de galbenele si cu o iginena stricta si severa si inca persista. M-ati putea ajuta in acest sens ? As vrea sa stiu macar ce este si cum a putut sa ia nastere si un tratament prin care sa elimin microbul aflat in acea zona. As atasa si o imagine pt a vedea exact cum arata, insa nu am aceasta posibilitate aici.

Multumesc anticipat.
3 comentarii
0
03-09-2009, ora 14:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
La medicul dermatolog nu aveti cum sa ajungeti????
Unguent cu marul lupului administrat sub forma de pelicula subtire pe zona afectata, de 3 ori pe zi, dupa igienizarea corespunzatoare.


In speranta ca v-am putut fi de folos, cu placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
06-09-2009, ora 11:35
mariust_tm
Nu este medic/terapeut
mariust_tm
Pot sa ajung si la un dermatolog sau urolog, depinde cine se ocupa de problema asta. Ma voi consulta si cu medicul de familie. Voi incerca si leacul de mai sus.

Multumesc.
0
06-09-2009, ora 13:26
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ok, asa sa faceti. Ambii medici pe care vi i-am recomandat va pot ajuta, dar inclin mai mult catre dermatolog!
Marul lupului sub forma de unguent sau tinctura (dar mai bine unguent pt ca alcoolul din tinctura va poate agrava iritatia) este EXTRAORDINAR, credeti-ma, trateaza si forme de cancer cutanat! Insanatosire grabnica!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: