iubita mea vrea sa incercam menaje à trois cu inca un barbat

26-12-2010
underc0ver
Nu este medic/terapeut
underc0ver
Buna ziua,

Aseara mi s-a intamplat ceva ceea ce mi se pare extrem de ciudat si revoltator pentru mandria mea de barbat.Am fost la prietena mea iar dupa n pahare de vin, dupa ce am facut sex am inceput sa ne povestim fanteziile..zic eu una zice ea alta, zic eu alta iar la un moment dar ea imi spune ca i-ar placea sa incercam sexul in trei cu inca un barbat.In momentul cand am auzit asta am simtit ca imi pica o placa de beton in cap..m-a distrus psihic, am ramas blocat si n-am mai zic nimic pret de cateva momente.Am lasat-o sa inteleaga ca n-as putea fi de acord cu asa ceva mai ales pentru ca tin la ea enorm.I-am spus ca nu mi se pare etic, normal, moral si ca nu mi-ar placea sa o impart cu un altul iar ea mi-a spus ca e vorba doar de sex, de o experienta care vrea sa o incerce si care o va face fie cu mine fie cu altcineva.Sunt foarte speriat, nu stiu ce sa fac, nu vreau sa o pierd dar nici nu stiu daca as putea sa accept asa ceva.Nu stiu cum ar putea sa fie relatia noastra dupa asa o intamplare, cu ce ochi ma va privi sau cel mai important cum sa o mai privesc eu pe ea stiind ceea ce am facut.Ce sfaturi imi dati? Am nevoie urgent de ajutor.
11 comentarii
0
27-12-2010, ora 22:15
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
parerea mea e ca nu trebuie sa faci asa ceva doar pentru ca prietena ta vrea asta..si cred ca ar trebui sa ai o dicutie serioasa cu ea..pana la urma ar trebui sa te inteleaga si sa iti respecte decizia de a refuza asa cvea..mai ales daca tine la tine..spune-i ca s-ar putea ca dupa o altfel de experienta lucrurile ar putea sa se strice intre voi..chiar se merita?doar pentru a pune in aplicare o fantezie care mie nu mi se pare deloc ok daca e vorba de sentimente..si e vorba si de respect aici..mai bn mai vorbiti despre asta..poate reusiti sa rezolvati problema cumva..:)
0
31-12-2010, ora 15:12
florin_daniel
Nu este medic/terapeut
florin_daniel
sunt de acord cu alexiya. si mai stii tu cum se zice cine vrea si face o data mai vrea si a 2a oara asa ca ai mare grija. eu n-as concepe asa ceva si ti-a mai si zis ca o va face fie cu tine fie cu altu..bha in locul meu..alta.. mm..
0
08-01-2011, ora 02:16
dks
Nu este medic/terapeut
dks
Eu zic sa o intrebi daca si ea ar fi de acord sa mai aduci o fata in pat.. :)
Sa vezi atunci ce'ti zice.. :)
0
22-04-2011, ora 13:26
Robyn
Nu este medic/terapeut
Robyn
Fanteziile sexuale sunt deseori greu de explicat sau chiar inexplicabile, depinzand de la persoana la persoana. In momentul in care partenera / ul, doreste ( cu adevarat ) inca o persoana in patul conjugal, poate fi vorba si de satisfactia care o are ea alaturi de tine, care din cate vad eu la tine, underc0ver, este destul de redusa. Trebuie discutat despre asta cu ea si inca ceva, te poate inti foarte usor spunand ca este fericita in pat etc, dar este posibil sa si spuna adevarul, referindu-ma la faptul ca poate fi chiar o fantezie de moment pe care vrea cu orice pret sa si-o satisfaca. Faptul ca a zis ca-s va satisface fantezia fie cu tine, fie cu altcineva, nu ar trebui sa te doara si cu atat mai putin sa te sperie. Fiind tanar sunt lucruri noi pe care ai vrea sa le incerci, cu cat inaintezi in varsta, cu atat devii mai nesigur pe tine si pe capacitatile tale si devii depresiv si melancolic. De aceea se spune " traieste-ti viata "... sau "bate fierul cat e cald!", mai tarziu poti regreta amarnic unele licruri.
Ca de exemplu... nu stiu cat timp aveti decand sunteti impreuna sau cati ani are fiecare dintre voi dar este pe cat se poate de posibil ( Doamne fereste ), nelasand-o sa faca anumite lucruri pe care si le doreste, sa apara certuri foarte neplacute. ( Acum, bineinteles ca certuri pot aparea si daca o face, trebuie sa fii atent cu cine, tine minte: Nu conteaza CE faci, ci CU CINE faci ! )
De aceea trebuie sa fii cat se poate de atent la detalii:
Cu cine? ( Deoarece poate fi un cunoscut de care s-ar putea rusina mai tarziu si intervin mult alte consecinte)
Sfat: Mai bine cu un necunoscut.
Bineinteles ca iubind-o, ti se pare cat se poate de greu poate sa o privesti facand sex oral altui barbat si etc... dar ai putea trece peste ! Te asigur.

Si inca ceva... Dece barbatii nu accepta sa-ti vada iubitele facand sex cu un alt barbat? Nu suporta concurenta ? ;))
0
24-04-2011, ora 18:59
analove
Nu este medic/terapeut
analove
sunt de acord cu dks...ea ar fi de acord cu asta?eu nu prea cred:)
0
25-04-2011, ora 00:17
kiduuu
Nu este medic/terapeut
kiduuu
Nici ea nu cred ca e de acord sa vada pe tn

propunei in loc sa vina un barbat sa vina o femeie

nu va fi de acord;)

vorbeste cu ea si spunei ca nu esti de acord cu asta

cred ca va intelege;)
0
17-02-2012, ora 20:31
adinuta liv
Nu este medic/terapeut
adinuta liv
fa y o propunere zi sa o face ti si k 2 fete si k tine barbat sau dak vrea 2 sa y cumperi un vibra si o sa fie ca si k 2..? deci satisafacator
0
10-03-2013, ora 00:36
miki008
Nu este medic/terapeut
miki008
am si eu o intrebare: tu chiar nu ai un prieten atat de bun incat sa simti ca poti imparti cu el totul?
0
13-03-2013, ora 22:34
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Nevasta si ultima tigara nu se impart cu nimeni :)) Orice imparteala de alta natura e binevenita, sa imparti, pana la urma, inseamna sa-ti exerciti calitatea de OM. Ar fi culmea sa ne transformam sotia/sotul intr-un bun comun, din marinimie:))) Haideti sa ne transformam viata intr-o orgie, let's swing everybody :)) Pe bune...reveniti-va! :) Miki, pervers/a mic/a:)) Un barbat niciodata nu-si da femeia prada altuia, fara sa ramana cu un "cui" in creier, care va duce la ruperea relatiei, in final. O femeie e mai cretina de fel, se lasa manipulata sentimental si poate sa accepte aberatia asta, de dragul si la insistentele partenerului. Evident ca...un partener care-i cere asta iubitei lui, nu da doi bani pe ea, o foloseste spre a-si implini toate fanteziile sexuale si...cam atat. Un barbat nu va dori niciodata ca o astfel de femeie sa-i fie sotie sau mama copiilor lui. Pur si simplu, e imposibil. Barbatii vor sa-si duca toate fanteziile la bun sfarsit, dupa care, daca s-ar putea sa gaseasca o fecioara neprihanita cu care sa-si intemeieze o familie...ar fi perfect :))
0
14-03-2013, ora 00:47
miki008
Nu este medic/terapeut
miki008
Scuze Ionyssa, intrebarea ar fi trebuit sa sune cam asa:nici tu nu ai un prieten atat de bun incat sa simti ca poti imparti cu el totul?Acum ca am lamurit un pic aspectul as vrea sa-mi spun si eu parerea referitoare la prietena lui underc0ver.Ca in orice situatie de genul acesta sunt destul de multe variabile la mijloc.Un prim aspect care mi-a venit mie in minte ar fi ca prietena si-a pus un pic la incercare partenerul, ca de! nu mai e ca pe vremuri, facem 'nainte un pic de studiu de fezabilitate.E de acord:haaaaa l-am prins !!! Nu ma iubeste! Pai cum adica sa ma imparta el cu altul? Daca nu e de acord: asa mai merge.mmmm. chiar tine la mine baiatul asta...In alta ordine de idei fata poate chiar isi doreste asta.Stii cum e :nu poti spune despre prajiturica aia ca nu e gustoasa doar uitandu-te la ea. A se vedea: smartwoman.hotnews.ro/index.php/articles?articleID=1264
Pentru Robyn:Ai perfecta dreptate.Barbatii nu suporta concurenta.Atata tot ca e vorba despre concurenta genetica.Din punct de vedere evolutionist (teorie al carei adept sunt si eu ) gelozia a aparut ca si sentiment menit sa asigure transmiterea genelor PROPRII, nicidecum ale altuia(cu toate astea 10 % din barbati cresc copii ai altora crezand ca sunt ai lor). Asa ca aveti grija baieti : ele s-ar putea sa considere ca aveti gene destul de puternice pentru a sustine financiar cresterea copilului daaaar..nu suficient de puternice pentru a-l si face cu voi...
0
04-09-2015, ora 18:22
status6215
Nu este medic/terapeut
status6215
Femeile si barbatii nu sunt obiecte ca sa poata fi impartite cu altii/altele.Sunt parteneri/fiinte intr-o relatie oficiala sau oficioasa, au vise, dorinte, fantezii!Prefer sa stiu sau sa vad ca partenera mea isi satisface fantezia de fata cu mine sau cu stiinta mea, decat pe ascuns(asa cum se intampla).Am intalnit chiar barbat care insela in dreapta si in stanga si era convins ca sotia lui este cuminte, si nu-si doreste nimic d.p.d.v. sexual-se insela amarnic!Sincer sa fiu, pana la 53 de ani si 31 de ani de viata cu sotia mea, nu am intalnit femeie sau barbat care sa nu fi facut, sau sa nu isi fi dorit sa o faca cu altcineva (poate or exista prin manastiri), oricum sunt extrem de putine persoane.Actul sexual cu o alta persoana, in opinia mea, nu poate decat sa duca la o intarire a relatiei, cu conditia existentei unei relatii solide, bazate pe incredere, respect si dragoste.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi predictori ai infidelității și divorțului au fost identificați
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.