Jena amigdala partea dreapta

13-02-2018
amp2
Nu este medic/terapeut
amp2
Buna ziua, de aproape un an am aceasta jena in partea dreapta, acum este o jena ascutita la inghitit.Am fost la diversi ORL-isti care ba au zis sa le scot, ba ca nu este nimic. Mi-a fost scos acum cateva luni cazeum din amigdala dreapta , insa la ultimul control nu a mai fost insa tot nu am scapat de aceasta jena. Amigadalele sunt eutrofice, exudat negativ, si tin regim fara acru-acidulat. Posibil sa fie cazeum intr-un loc care nu este vizibil si de aici toata aceasta jena ? Ce recomandati ? Am citit despre radiofrecventa dar am vazut ca ar fi cateva diferente infunctie de electrodul folosit. Stiti medici in Bucuresti care folosesc electrodul monopolar? Multumesc
1 comentarii
0
13-02-2018, ora 16:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
clinica NOVA
dr Voda Ioana
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.