Keloid - Injectii cu triamcinolon

09-10-2018
P13
Nu este medic/terapeut
P13
Buna ziua!Am 19 ani si prezint la nivelul pielii de pe piept keloizi!Am facut crioterapie si 3 injectii intralezionar cu triamcinolon in decurs de 5 luni!Ultima injectie pe care am facut-o a fost in septembrie!Problema este ca nu mi-a venit menstruatia si are deja o intarziere de 2 sapamani!Este posibil sa mi se fi dereglat ciclul de la triamcinolon?
1 comentarii
0
15-10-2018, ora 08:02
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
buna ziua,
Cel mai bine este sa discutati cu medicul care va trateaza. Putin probabil sa fie datorat injectiei.
o zi buna,
Dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

    Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.