L-am inselat

05-08-2014
someday
Nu este medic/terapeut
someday
Aveam 16 ani cand l-am cunoscut si o viata dezorganizata cu o familie pe care nu i-o doresc nimanui.
Am avut relatii sexuale cu mai multi baieti pana l-am cunoscut pe el, barbatul care mi-a oferit tot ceea ce nu primisem niciodata.dragoste, atentie, incredere.

Relatia a decurs frumos timp de 11 ani, cu mici certuri dar niciodata nu am stat separati mai mult de 1 zi.
Prin 2012 aveam probleme financiare destul de grave dar incercam sa depasim momentul si sa gasim solutii, nici un moment nu am bagat de seama ca el s-ar fi schimbat fata de mine.
Intr-o duminica a primit un mesaj pe telefon si contrar obisnuintei l-am deschis si l-am anuntat ca a primit un mesaj cu 'Te iubesc'
Cand l-am intrebat mi-a spus ca e de la o fata pe care a cunoscut-o si ca mai vorbesc din cand in cand la tel..insistand ca nu este nimic intre ei.
Am crezut ca glumeste si greu am crezut ca se vede cu cineva, dar mi-a dovedit ca este real asistand la o convorbire a lor.
Mi-a spus ca a gasit o rezolvare a problemelor financiare, ca nu vrea sa ma implice pe mine si ca trebuie sa o cucereasca pe aceasta fata pentru bani, insistand in timp ce ne certam ' cu mine sau fara mine oricum o face'
Am fost de acord si au inceput sa se vada, imi dadea amanunte si chiar la cererea mea mi-a adus o inregistrare cu ei cand faceau sex.
Abia atunci m-am convins ca este real, am tacut si l-am lasat sa faca ceea ce dorea chiar daca sufeream enorm.
Dupa nici 1 luna s-a mutat cu ea si eu am ramas acasa, sexul intre noi s-a schimbat din acel moment...nu mai mergea deloc, atunci credeam ca este impotenta selectiva din cauza sentimentului de vina.
Nu ma suna cu zilele si venea acasa foarte rar, plangeam si ma rugam de el sa mai stea putin, sufeream dar nu ii reprosam nimic, pur si simplu ii cerseam sa stea cu mine.
Dupa 2 luni intr-o discutie s-a dat de gol ca nu mai poate sa faca sex de trei ori pe zi, atunci am realizat ca totul a fost o minciuna si sa-mi dau seama ca intre ei este ceva mai mult, a recunoscut ca exista atractie sexuala si curiozitate.
Atunci au inceput reprosurile din partea mea si acuzatiile, in ciuda acestui lucru el a continuat si eu il cautam, il asteptam cu orele ca sa petrec cu el cateva minute si atunci ne certam.
Cand venea acasa cateva ore ne certam, la furie dadea in mine, la un moment dat si-a luat tot ce mai avea acasa la noi si a plecat.
Noi eram impreuna formal dar fizic nu.
Dupa 6 luni a inceput sa vina cu bani si sa plateasca din datorii, certurile continuau.eram disperata, simteam ca am pierdut tot, il doream si il vroiam langa mine mai mult dar cand era langa mine de cele mai multe ori ne certam.
Ma mintea si asta ma facea sa inebunesc.
Dupa 1 an m-am mutat de acasa, nu mai suportam sa stau acolo, el continua relatia cu ea, continua sa ma minta si in momentul care descopeream o alta minciuna ii reprosam foarte rau.
In toata aceasta perioada noi am facut sau am incercat sa facem sex protejat, motivul a fost ca s-a rupt prezervativul cu ea de 2 ori si din prostie a facut anal neprotejat o data.
La inceputul lui 2013 s-a mutat la mama lui, nu mai locuia cu ea dar vorbeau de 10 ori pe zi la telefon si se vedeau foarte des.
M-am mutat si eu cu el dar nu am rezistat mai mult de 2 saptamani fara sa ma supar si fara sa ne certam cand il suna la orice ora si stateau cu orele la telefon sau pleca la ea.
Am plecat si am revenit de multe ori in 1 an.
Ceea ce m-a daramat a fost cand am aflat ca avea o relatie sexuala cu ea cu mult inainte sa aflu eu de ea, practic m-a inselat si m-a mintit tot timpul.
Prin iunie ne-am certat rau si mi-a spus ca noi nu mai suntem impreuna si nu mai avem o relatie de mult.am plecat de acasa si i-am dat mesaj ca eu pun punct relatiei.
In acesti 13 ani eu nu l-am inselat niciodata, imi doream sa fac sex foarte mult, noi in ultimii 2 ani facusem cam o data la 2 luni, de cele mai multe ori simteam ca nu vrea si nu insistam.
Eram hotarata sa fac sex, mi-am facut cont pe un site si am inceput sa ma vad cu cativa tipi, in 2 saptamani am facut sex cu 4 barbati, o singura data cu fiecare si atat.
Cu prima ocazie cand ne-am vazut i-am spus tot, am hotarat in acea noapte sa ne mutam impreuna din nou. a durat 3 saptamani in care i-am dat acces la contul de pe site si la toate conversatiile, i-am povestit cu lux de amanunte, a inceput sa ma faca curva, sa-mi reproseze si sa ma bata, nu l-am mintit cu nimic si i-am dovedit acest lucru.
Dupa 3 saptamani mi-am facut bagajul si am plecat, atunci mi-a spus ca daca plec nu am ce sa mai caut in acea casa, am plecat dar certurile au continuat.
Acum eu sunt vinovata ca nu i-am cerut lui sa facem sex si ca au fost 4 si nu unul singur, ca sunt curva si ca l-am inselat.
In cele 3 saptamani cat am stat impreuna am facut sex si a disparut acea impotenta.

Aseara ne-am certat din nou, nu mai pot, vreau sa se termine dar intodeauna cand ma suna eu ca proasta ii vorbesc frumos si cand are nevoie de ajutorul meu nu il pot refuza.
Inca il iubesc si as face aproape orice pentru el numai nu pot sa stau langa el si sa asist la relatia lui cu acea fata.
Am nevoie de ajutor...

Va multumesc.
3 comentarii
0
05-08-2014, ora 22:34
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
@someday, cum bine spunea cineva, 'timpul nostru in aceasta viata e limitat si nu e cazul sa-l irosim traind viata altcuiva'. Cred ca ati avut multi ani frumosi impreuna, inteleg ca inca il iubesti si in plus mai ai nevoie si de cineva care sa te implineasca sexual..insa dupa cum au decurs ultimii ani impreuna cu el, cazul vostru e oarecum o urgenta pentru a apela la psihoterapie de familie (cuplu).
Indiferent daca in urma sesiunilor de psihoterapie de familie o sa decideti sa nu mai continuati relatia sau dimpotriva o sa decideti ca e cazul sa continuati impreuna...dar altfel, rezultatul va fi unul pozitiv pentru viata ta de acum incolo.
0
07-08-2014, ora 17:31
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Sunteti prinsa in mrejele unei iubiri toxice. Modelul disfunctional al familiei de origine este reluat si pus in joc cu repetitie. Nimic de sperat, nimic bun nu mai poate avea loc intr-o relatie atat de viciata.
Psihoterapia poate fi singura cale de a va aduna resursele pentru a va opri din acest autosabotaj!
0
09-08-2014, ora 20:55
someday
Nu este medic/terapeut
someday
Va multumesc pentru raspunsuri!
Vrem amandoi sa apelam la terapie de cuplu si sa incercam sa rezolvam cumva situatia.
Oricare ar fi rezolvarea suntem dispusi sa incercam daca exista o speranta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul