Laserterapia sau Crioterapie ?

11-02-2011
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Ce este recomandat pe o cicatrice "proaspata" lasata de varsat de vant?
4 comentarii
0
13-02-2011, ora 11:43
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
Bună ziua!

Laserterapia realizată cu ajutorul laserului Fraxel - acesta este răspunsul la întrebarea dv.
http://www.dermastyle.ro/fraxel.htm
__

În speranţa că v-am putut fi de folos, cu iubire creştină, respect şi preţuire, dorindu-vă toate cele bune şi o zi splendidă, într-o săptămână relaxantă, într-o lună echilibrată, într-un an cumpătat şi într-o viaţă desăvârşită în adevăr, iubire, credinţă şi lumină,
Mister Nick

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
| NIHIL SINE DEO - Nimic fără DUMNEZEU! | 
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
0
13-02-2011, ora 12:57
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Multumesc, dar care este recomandata pentru o cicatrice lasata de varsat de vant ? Laserterapia sau crioterapia?
0
13-02-2011, ora 13:10
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
Laserterapia, din punctul meu de vedere, aşa cum am precizat şi în mesajul anterior.
Numai bine!
0
13-02-2011, ora 13:17
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum scapi de cicatrici?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.