Lichid genunchi

08-08-2017
Mircea15
Nu este medic/terapeut
Mircea15
Buna ziua! Am 25 de ani si am avut lichid la genunchiul stang si o infectie in organism, am facut febra cateva zile la rand dar dupa tratament mi-a trecut.Mi-au fost facute 2 punctii (au scos aproximativ 320 ml de lichid in total). Am urmat un tratament medicamentos si imobilizare la pat timp de 2 saptamani. Genunchiul arata ok, mi s-a spus ca in cateva zile o sa pot merge ca inainte dar acum mi s-a format lichid si la genunchiul drept, s-a umflat in 2 zile considerabil. Mentionez ca nu m-am lovit la niciunul dintre genunchi.
Va rog sa-mi spuneti o parere.Multumesc frumos!
2 comentarii
0
08-08-2017, ora 17:55
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
ce inseamna infectie in organism? era genunchiul infectat? ce tratament ati primit?
ce a iesit la analiza lichidului sínovial? cate leucosite? ce aspect a avut lichidul?
0
08-08-2017, ora 18:20
Mircea15
Nu este medic/terapeut
Mircea15
La primul set de analize leucocitele erau 16, la al doilea set facut dupa 3 zile, 13 iar la urmatorul 11. Lichidul avea culoarea asemanatoare cu cea a berei blonde, fara sange iar analizele lichidului nu au fost facute. Genunchiul nu era infectat, nu s-a inrosit avea culoare normala, iar ca tratament am primit antibiotic (zinat), pastile naturiste(baraka, septilin), miere de manuka si propolis.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: