Lichid in ureche
Buna ziua, zilele trecute am fost la orl (aveam o infectie in gat si imi tiuie tare urechea dreapta). Pentru infectia din gat am primit tratament, iar despre tiuit mi s-a spus ca e ceva lichid acumulat in urechea mediana (sau interna, nu mai tin exact minte) adunat acolo din cauza ca am avut nasul infundat (urechea imi tiuie de cam 2-3 saptamani) si mi s-a spus sa ma tin de nas si sa suflu tare pana imi pusca urechile de doua ori pe zi. Ceea ce va intreb pe dumneavoastra pentru ca medicul era grabit si am uitat sa il intreb este cam cat timp trebuie sa repet acest procedeu pana sa incep sa imi fac griji daca nu trece si daca acest lucru poate conduce in timp la surzire ireversibila? Va multumesc
2 comentarii
dupa 7--10 ziel de tratament te întorci la ORL
citeste tot ce am scris despre Otita Seroasa
sau despre Catar tubar
citeste tot ce am scris despre Otita Seroasa
sau despre Catar tubar
Ok va multumesc de raspuns. Am uitat sa mentionez ca atunci cand fac respectivul exercitiu doar urechea stanga simt ca se infunda, cea dreapta prea putin, sper sa fie ok si asa
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?