Ligament incrucisat genunchi drept

04-04-2008
Push7iu
Nu este medic/terapeut
Push7iu
Buna.Am 16 ani.In luna februarie a anului 2007, am avut o accidentare la fotbal.M-am dus la chirurgie infantila copii, de acolo mi s-a zis ca este entorsa.Am stat acasa cu piciorul imobilizat in ghips 2 saptamani, dupa care am inceput din nou antrenamentele treptat.Intr-o saptamana dupa ce am revenit la antrenamente, m-am lovit din nou.Am fost la un doctor ortoped cu frica de a avea ruptura de menisc.Acesta m-a sfatuit sa fac un ecograf, la care s-a constatat ca meniscul de la genunchiul drept imi este rupt.Un alt doctor m-a sfatuit sa-mi fac si examenul RMN pentru ca acesta banuia ca imi sunt rupte si ligamentele incrucisate, fapt care s-a dovedit.In luna august m-am operat de menisc pentru ca mi s-a zis ca pana nu ma opresc din crestere nu pot sa ma operez si la ligamentele incrucisate.Eu as dori daca se poate sa ma operez mai repede de ligamente, pentru ca este foarte lunga aceasta perioada de asteptare(eu acum am 16 ani, si ar trebui sa stau pana ma opresc din crestere).Exista vreo sansa sa ma pot opera inainte de incetarea cresterii ?VA ROG RASPUNDETI-MI !Multumesc !
1 comentarii
0
06-04-2008, ora 00:00
Push7iu
Nu este medic/terapeut
Push7iu
S-ar putea daca fac tratament cu acest suplimen nutritiv sa nu mai trebuiasca sa ma operez ?As dori ceva cat mai sigur, nu as vrea sa incerc "n" solutii in zadar.As fi dispus sa ma operez!Dar acum, nu pe la 18-19 ani cand ma opresc din crestere :((.Se poate ceea ce vreau?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul