Lovirea unghiilor.
Buna! Sunt Calin si am 12 ani. Ieri, cand urcam scarile la casa, nu am fost atent si din gresala am dat cu piciorul stang de marmura foarte tare si eram si descult. Prima ora dupa aceea m-a durut foarte tare dupa care durerea m-a lasat. Am observat insa astazi dimineata ca baza unghiei imi era ininetita, dar nu si unghia. De asemenea nu pot indoi foarte tare degetul cel mare fiindca simt o durere sfasietoare. Unghia nu mi s-a umfla deci nu mi-am facut gaura in ea. As vrea sa stiu ce e de facut si daca mi-am rupt unghia aprox. in cat timp se va reface?. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ce e? -umflaturi gen pete pe piele- avanseaza f repede
- 0Iritatie cu cojite
- 0Pete rosii pe corp
- 4Hipomelanoza idiopatica
- 3Mâini crapate
- 1Durere cos langa anus
- 5Acarieni - Am niste mușcături de acarieni pe corp și-i simt cum umbla pe mine și când înțeapă.
- 1Eczema "dubioasă"
- 1Problema serioasa sau hematom ?
- 3Cum estompăm ridurile?