Luxatie Rotula genunchi

07-11-2018
B ana
Nu este medic/terapeut
B ana
Am o fetita de 12 ani ( mosteneste boala tatalui meu si anume - Charcot Marie , boala ce tine de Neurologie ) a avut de curand o luxatie de rotula - pur si simplu a cazut din picioare stand langa masina.A facut lichid la genunchi.Am fost la Iasi la Sfanta Maria unde ia scos lichidul, doar atat. Altceva nimic.
As fi vrut sa ii faca mai multe investigatii dar m- a trimis acasa.
Ea mi - a mai cazut in decursul anilor dar fara sa faca complicatii la genunchi.
In ultimul timp i - am cumparat ghete de corectare a picioarelor deoarece merge in X sau Y oricum cu varfurile spre interior.Oare aceste ghete sa ii fi facut rau incat sa fi sarit rotula genunchiului stang ?
Sa ii mai dau aceste ghete dupa ce ii dau jos Orteza ?
Si cum ar trebui sa intervin la nivelul genunchilor ca sa nu mai cada din picioare din senin.
Multumesc !
4 comentarii
0
07-11-2018, ora 21:42
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Cazului fetitei d voastra este greu sa i se faca o evaluare aici. Trebuie un consult clinic amanuntit pentru un sfat
0
07-11-2018, ora 22:38
B ana
Nu este medic/terapeut
B ana
Multumesc, domnul doctor Mitrulescu, dar sunteti prea departe.Eu sunt din Vaslui.
0
08-11-2018, ora 19:59
asociatiacmt
Nu este medic/terapeut
asociatiacmt
Buna ziua, daca vreti sa intrati in comunitatea Charcot Marie Tooth, ne gasiti pe facebook, pe grupul https://www.romedic.ro/forum/despre/boala-charcot-marie-tooth. Acolo impartasim tot ce tine de maladia CMT.
0
08-11-2018, ora 21:23
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Cu siguranță găsiți medici buni și în zona d voastră. succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: