M-a inselat. Cum sa trec peste?

25-06-2011
adrianinselatul
Nu este medic/terapeut
adrianinselatul
am patit-o si eu ma inselat sotia si nu odata ci de 3 ori in 3 saptamani habar n-am cu cine dar mi-a marturisit tot ea singura a facut-o cu un necunoscut cu care a vb cateva zile la tel sau intalnit odata s-au sarutat si a doua oara sau si sexat asa inca de 2 ori pleca de acasa spunand ca pleaca la parinti si pleca la el la 20 km de unde locuim chiar prima data cand au facut-o a fost pe ciclu dar nu a contat suntem impreuna de 3 ani avem o fetita de 2 ani cu mine in 3 ani nu a facut asa ceva niciodata dar totusi ea nu-mi spunea asta daca nu mi-ar fi spus-o chiar amantul ei pt ca am vb cu el si mi-a spus tot stia ca e maritata si nu a vrut decat sa i-o traga sunt distrus acuma plang tot timpu nus ce sa fac aceasta situatie chiar m-a imbolnavit am probleme acuma nus ce sa fac caut puterea sa trec peste de dragul fetitei dar nus daca nu o s-o mai faca si altadata nu mai pot sa am incredere in ea. dati-mi va rog sfaturi ce sa fac a fost prima si singura mea femeie si eu am fost primul ei barbat nus ce sa fac ajutati-ma cum sa trec peste asta daca eu nu am inselat-o niciodata
8 comentarii
0
25-06-2011, ora 22:37
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Adrian ai cam gresit forumul, aici se discuta probleme medicale.daca vrei sa-ti spun ce-as face eu, as divorta, chiar daca mi-ar fi greu.naravul din fire al sotiei tale n-are lecuire.acum decizia iti apartine, dar si viata merita traita, nu batjocorita de altii.multa bafta.
0
25-06-2011, ora 22:51
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Sa divortezi in ziua de azi e cel mai usor. Sa traiesti cu o astfel de rusine poate fi foarte greu, dar singur veti decide daca merita sa incercati. Cel putin inainte de a lua o hotarare e bine sa aveti o discutie foarte matura si la rece cu sotia sa aflati ce a determinat-o sa faca asta. Va va fi de folos in primul rand dvs, pentru linistea dvs. Intotdeauna exista un motiv. Poate e o problema ce se poate rezolva. Merita sa aflati si apoi decideti impreuna ce e de facut.
0
25-06-2011, ora 23:17
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
NU cred ca fata asta..cred ca-i tare tinerica..te-o fi iubit vreodata?
...las-o in pace sa plece DEFINITIV...sunteti VOI barbati,
dar nici sa ajungi in spital din cauza "uneia"...
asa s-o consideri.."UNA.".
nici nu o mai numi...sotie..

Intrebare:
..OARE, ????????o fi gandit cand si ea si amantul ti-au povestit??????????

iti doresc sanatate, sa fii fericit, sa iubesti si sa fii iubit de ALTCINEVA...
si UIT-O..DEFINITIV.

Propunere:
las-o tu sa plece...
mai inainte de-a pleca ea...

Numai bine,
O seara linistita.
0
25-06-2011, ora 23:24
adrianinselatul
Nu este medic/terapeut
adrianinselatul
bn ea mia spus a fost sincera eu am iertato dar nu pot trece peste asta ea cand a inceput relatia aia de 3 saptamani a vrut sa divortam dar am reusit sa aman asta pana am aflat ce se intampla cu ea...si acum am aflat si doare rau dar acuma tot timpu plange si ea simi spune ca acuma isi da seama ca a gresit dar nus daca pot avea incredere in ea pt ca nu ar fi prima data cand ma minte chiar nustiu ce sa fac de aia vam cerut sfatu poate sunt persoane cu mai multa experienta sau chiar un psiholog care near putea ajuta pt ca vreu sa salvez casnicia de dragul fetitei dar totusi nus daca o sa pot duce povara asta chiar ma implora sa o iert si sa nu ne despartim mai ales ca au aflat parinti ei si amantu oricum ia zis in fata ca nu vrea sa mai aiba de aface cu ea chestia e ca ia spus lui ca o bat si toate alea ma injosit in ultimu hal in fata lui asta e problema el de aia a primito pt am vb cu el fata in fata si mia spus chiar el tot cum la mintit si pe el ca o bat si ia zis ca oricum a bagat divort si sta la mn doar pana iese divortul asta a fodt e de fel e cam mincinoasa nus chiar nus ce sa fac daca aveti sfaturi si vreti sa mi le spuneti in particular asta e nr meu de tel 0753600081 chiar va rog la orice ora e binevenit orice sfat sunt disperat multumesc
0
25-06-2011, ora 23:42
sotia lui adrian
Nu este medic/terapeut
sotia lui adrian
buna sunt sotia lui adrianinselatul si tre sa va spun si eu ceva inainte sa ma judecati prea aspru ; eram cu fetita in spital si o colega de camera mia dat nr de tel a lui frateso eu iam trimis un mesaj pe urma ma sunat ma intrebat cine sunt si de acolo am ajuns sa ne intalnim si de la o simpla intalnire am ajuns in patu lui cand miam dat seama ce am facut se intamplase deja de trei ori si a fost prea tarziu sa mai dau timpu inapoi regret din suflet ca miam inselat sotul cu un necunoscut care ma vrajit cu vorbe frumoase si mia zapacit mintile dar va spun sincer ca regret amarnic pt tot ce iam facut sotului meu as face orice sami recapat iar iubirea si increderea il iubesc di suflet si as vrea sa fim iar o familie fericita alaturi de fetita noastra vreau sai cer iertare sotului meu pt ca am spus atatea lucruri urate despre el si ca lam facut sa sufere si sa se imbolnaveasca va rog sa ma credeti ca regret ca lam cunoscut pe acel tip o seara buna
0
26-06-2011, ora 08:58
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Cam ciudate mesajele celor 2 soti. Mi se pare a fi una si aceeasi persoana si dupa continut dar si dupa greselile gramaticale (prea... seamana). Dar luindu-le in serios, am niste comentarii:
- Adriane, voi barbatii va cam laudati cu aventuri chiar numai daca ati visat la o femeie. Esti sigur ca "amantul" a spus adevarul? Poate vrea sa se razbune tocmai pentru ca nu a "avut-o" si asa, alungata de acasa, sa puna mina pe ea.
-Tu, chiar nu ai calcat strimb? Ca pentru barbati, asta e o fala.
-Nu cred ca vre-o femeie la ciclu face sex.
-Repede a aflat sotia lui Adrian de postare (cind sint atitea forumuri) si s-a logat, si a raspuns pe loc, culmea, recunoscind. Da, stiu, spre deosebire de barbati, femeile recunosc totul.
Totusi, cam nimic nu se leaga. Mai degraba as zice ca TU ai pe cineva, nu stii cum sa scapi si, arunci mizeria pe nevasta. Sau, o fi vorba de amanta ta dar ai pus problema invers ca sa nu fii descoperit. De ce nu iti asumi raspunderea?
0
26-06-2011, ora 10:35
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Mergeti la un psiholog de cuplu, fratilor! Si reglati-va acolo problemele!
0
26-06-2011, ora 15:27
adrianinselatul
Nu este medic/terapeut
adrianinselatul
lucia tm mia dat cel mai bun sfat si i multumesc pt ca sotia este si insarcinata cu acel baiat dupa doar 3 zile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul