m-am trezit cu un fel de iritatie a pielii in zona superioara a sanului drept

05-05-2008
_bebela_
Nu este medic/terapeut
_bebela_
Buna ziua.am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva, ieri dimineata m-am trezit cu un fel de iritatie a pielii in zona superioara a sanului drept, si nu am nici cea mai vaga idee de la ce poate fi. Am fost la farmacie si mi-au recomandat nidoflor crema. Iritatiea arata cam ciudat, are si cateva basicute pline cu lichid, si nu cred ca este de la alimentatie, daca cunoasteti mai multe detalii va rog sa-mi spuneti. Eu nu am avut asa ceva niciodata si plus de asta nu sunt alergica la absolut nimic. Va multumesc din suflet.
4 comentarii
0
05-05-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa fie vorba de un herpes sau de o zona zoster. Cred ca diagnosticul se transeaza la medic, NU LA FARMACIE !!!
0
06-05-2008, ora 00:00
_bebela_
Nu este medic/terapeut
_bebela_
va multumesc pentru raspuns, am fost la dermatolog si aveti dreptate, fiind duminica am zis sa astept pana luni sa merg la doctor. inca o data va multumesc
0
06-05-2008, ora 00:00
_bebela_
Nu este medic/terapeut
_bebela_
mai am o intrebare, daca se poate, eu nu am avut varicela si nici o alta boala a copilariei, este posibil sa fac zona zoster fara ca acest virus sa declanseze varicela? va multumesc
0
08-05-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu, practic este imposibil, deoarece virusul care produce varicela este identic cu cel care produce zona zoster! Se si numeste varicelo-zosterian.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: