Mancarime extrema in ureche!

09-09-2018
SCD
Nu este medic/terapeut
SCD
Salut. Am doua saptamani, aproape trei, am avut urechea foarte infundata si m-am dus la ORL unde mi s-a spus ca am otita medie si ca trebuie sa fac tratament cu antibiotic, brufen, fluimucil, picaturi de urrchi si spray nazal, timp dd 5 zile. Dupa trei zile am renuntat la fluimucil si brufen deoarece ma ardea stomacul foarte rau dupa ce le luam, desi luam si probiotic. Dupa ce mi-a trecut infundatura, mi-au aparut durerile de urechi, iar pe cand am terminat tratamentul cu antibiotice, mi-a disparut durerea si am ramas doar cu o oarecare jena, ce s-a dus usor.

Insa, acum 2 zile mi-a aparut din nou o jena ce ieri s-a transformat in durere si seara cand ma puneam in pat se audea un vajait in ureche ca de presiune ce disparea daca deschideam putin maxilarul, sau se accentua. Am luat un nurofen si am administrat de 3 ori pe zi picaturi si durerea a disparut, insa ma mananca urechea de mor. Se simtea mancarimea pana in gat pe amigdala si incerc sa ma abtin, dar nu trece. M-a prins si in weekend si nu pot merge la doctor. ce pot face? Acel vajait se kai aude, dar foarte usor.
1 comentarii
0
09-09-2018, ora 20:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Trebuie aspirat urechea
Acasă doar cu apa oxigenata se poate
Asa ca mâine la orl.. Oblugatoriu
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.