Mâncărime ureche
Buna ziua! Am de ceva timp o mâncărime foarte deranjanta la nivelul urechilor, care persista în permanență. Nu prezint alte simptome. Am fost la medicul ORL si mi-a recomandat sa folosesc spirt cateva zile la rand. Am folosit dar din pacate nu a avut niciun rezultat. Am nevoie de un sfat! Va multumesc!
3 comentarii
Dacă nu este otomicoza.. Care sa de secreții și mâncărime în ureche. Care se tratează cu Exoderil
Rămâne varianta. Iritația de pe gat. De la acid. Acru. Reflux.. Acidulate. Poate da senzația de mâncării e în ureche prin iritația faringelui și se transmite în sus prin n. Vag
Rămâne varianta. Iritația de pe gat. De la acid. Acru. Reflux.. Acidulate. Poate da senzația de mâncării e în ureche prin iritația faringelui și se transmite în sus prin n. Vag
Buna ziua! Am fost diagnosticata cu otita externă, îmi puteti spune va rog ce mi-ati recomanda sa folosesc? Va multumesc!
sunt multe postari pe forum unde am explicat
1. otita externa poate fi
-de la betisoare.. prin traumatism
-de la apa in exsces..poate sa apara otomicoza
- furuncule la intrarea in ureche
tratamentul difera de la caz la caz
2. sfatul comun..
urechea se Usuca cu servetele de hartie.. care trag umezeala ca o sugativa
picaturile cu alcool dezinfecteaza
1. otita externa poate fi
-de la betisoare.. prin traumatism
-de la apa in exsces..poate sa apara otomicoza
- furuncule la intrarea in ureche
tratamentul difera de la caz la caz
2. sfatul comun..
urechea se Usuca cu servetele de hartie.. care trag umezeala ca o sugativa
picaturile cu alcool dezinfecteaza
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?