Mâncărimea pielea

15-11-2017
Bogdan9
Nu este medic/terapeut
Bogdan9
Buna, de 2-3 săptămâni am o senzație de mâncărime concentrata la ambele picioare in partea interna. Am senzația de usturime și devine din ce in ce mai frecventa, după un dus simt ca îmi iau foc picioarele. Am încercat cu unguente și alcool mentolat dar nu am rezolvat nimic. Am avut răni deschise in partea posterioară al genunchiul după ce ma scărpinăm. Am întrebat la Farmaciști dar nu știau sa zică precis ce este. Ar fi posibil sa fie din cauza tratamentul cu Fervex făcut înainte de mâncărime? Am o stare de oboseala și iritabilitate, chiar făcând nimic obositor tot simt nevoia sa dorm, am dureri de cap frecvente in zona frontala cefalică și după toate aceste simptome cel mai deranjat e mâncărimea picioarelor, nu am blânde și pielea foarte iritată. Am schimbat produsele de igiena, și am văzut ca atunci când mănânc grefie îmi scade senzația de mâncărime. Nu știu ce sa mai fac și sa mai iau S-o mai ales sa găsesc un dermatolog bun..
1 comentarii
0
23-11-2017, ora 07:26
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
trebuie sa mergeti la un medic dermatolog pentru stabilirea diagnosticului si tratament.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •