Maxilar deformat
Buna ziua, am o întrebare la dv-stra:
De câțiva ani maxilarul meu mai exact in partea stânga jos chiar in colț nu știu exact cum sa explic pentru ca este vizibil doar inafara (in interiorul gurii nu am nimic ) este mai defaormat, adică vreau sa spun arată exact ca și cum “ măseaua ar fi umflata “, nu am infecție, nu am durere, nu am probleme cu dinții. Doar ca este inestetic privind din mai multe părți, unii oameni nu observa, pe când alții da, pentru ca îmi face fata mai pătrățoasă. Partea dreapta e Ok și finuța, in schimb partea stânga nu arată rău doar ca e diferită și nu este asimetrica. Ma puteți îndruma ce am de făcut și ce fel de medic este indicat sa vizitez ?
De câțiva ani maxilarul meu mai exact in partea stânga jos chiar in colț nu știu exact cum sa explic pentru ca este vizibil doar inafara (in interiorul gurii nu am nimic ) este mai defaormat, adică vreau sa spun arată exact ca și cum “ măseaua ar fi umflata “, nu am infecție, nu am durere, nu am probleme cu dinții. Doar ca este inestetic privind din mai multe părți, unii oameni nu observa, pe când alții da, pentru ca îmi face fata mai pătrățoasă. Partea dreapta e Ok și finuța, in schimb partea stânga nu arată rău doar ca e diferită și nu este asimetrica. Ma puteți îndruma ce am de făcut și ce fel de medic este indicat sa vizitez ?
2 comentarii
Tine de domenoil Maxilo. Facial
Mergi la un cab stomatologic
Faci un CT. 3d dantura maxikar
Și vezi părerea lor
Mergi la un cab stomatologic
Faci un CT. 3d dantura maxikar
Și vezi părerea lor
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?