Medicamentele psihotrope îngrașă?

11-02-2019
Willy Fog
Nu este medic/terapeut
Willy Fog
Psihotropele îngrașă ele de la sine sau doar dau pofta de mâncare?Cresc glicemia sau ce fac?
Rispolept Consta, quetiapina și prozacul îngrașă?
2 comentarii
0
12-02-2019, ora 14:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dau pofta de mancare.
0
12-02-2019, ora 23:06
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
Mie nu mi-au dat pofta de mancare, dar m-am ingrasat. Am discutat cu un psihiatru din SUA si a zis ca motivul ingrasarii e de fapt toxicitatea medicamentelor. In articole de sanatate am citit mai demult, ca e bine sa nu se consume ficat si grasime de la animale din comert crescute cu hormoni, deoarece toata toxicitatea se acumuleaza in ficat si grasime, si ca prin grasime organismul incearca sa disperseze substantele toxice si sa le indeparteze de organele vitale. Presupun ca se aplica si la oameni.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Auto-medicația cu medicamente psihotrope - efectele negative ale consumului necontrolat
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.