Menstra in timpul operației pe coloana lombara | Forumul Medical ROmedic

Menstra in timpul operației pe coloana lombara

18-05-2022
Miha 74
Nu este medic/terapeut
Miha 74
Buna ziua! Am 48 ani și In decembrie 2021..pe 18 am suferit o intervenție chirurgicală la coloana lombara cu hemilaminectomie lombara pe L5S1..inca din timpul operatiei, mi-a venit menstra deși nu trebuia atunci. Mă ținut 9 zile, după care pe 9-19 ianuarie am avut iar, apoi 16 zile pauza și în februarie iar de pe 4 februarie-12 feb(9 zile)după care nu am mai avut menstra până în aprilie de pe 7 -21.
Luna aceasta mi-a venit pe 8 și în prezent inca sunt la menstra. Specific că nu am dureri de ovare, bufeuri că la menopauza iar înainte de operatie era ceas la 28 de zile fara dereglări.Deasemenea durerile de lombar persista, nu mai am pareza dar durerea este localizata pe lombar și este accentuată de la menstra că de obicei.Urmeaza să merg la un control ginecologic dar inca nu mi-a trecut, pot spune că este o hemoragie.Ce ar putea să fie? Sunt semne înainte de menopauza?
De ce nu se oprește, și cum de s-a dereglat după operație așa mult, înainte fiind ceas după calendar. In speranța că îmi va răspunde un medic aștept un răspuns.Mulțumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cercetătorii au propus primul ghid pentru tratarea depresiei perimenopauzale
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Cum să te pregateÈ™ti pentru menopauză
  • Când menstruaÈ›ia e considerată anormală È™i ar trebui să te adresezi medicului
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Asocieri bidirecÈ›ionale între tulburările premenstruale È™i depresia perinatală (studiu suedez)
  •