Mi-e teama de zgomote

04-07-2020
Papilica
Nu este medic/terapeut
Papilica
Buna ziua,
De cativa ani locuiesc in apropierea unei pensiuni cu trafic constant de oameni din toate colturile tarii.
Printre dotarile, , CASEI, , este si o boxa de karaoke, iar de aici infernul.Urla zi si noapte in boxa, pun muzica
la un nivel innebunitor.Am incercat si am epuizat toate caile civilizate prin care puteam rezolva problema.
Am ajuns in situatia in care nu mai pot suferi si tolera muzica, basii, imi vine sa ma ascund in casa, mi-e teama sa mai ies din casa, nu mai pot respira, transpir abundent, imi tremura tot corpul, tresar la fiecare zgomot, am senzatia ca imi iese inima din piept, la nivelul capului simt o presiune foarte mare, nu ma mai pot linisti in mod natural si firesc. Iau xanax si atunci usor, usor cu muzica de relaxare in casti reusesc pentru o perioada de cateva ore sa traiesc relativ normal.Cu asta ma confrunt in fiecare zi, va rog mult sa ma ajutati, sunt deschisa si dispusa la orice pentru a rezolva problema si a trai in armonie.
Va multumec cu recunostinta.
2 comentarii
0
04-07-2020, ora 17:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
I-ati reclamat la Politie?
1
04-07-2020, ora 18:11
Papilica
Nu este medic/terapeut
Papilica
Multumesc pentru raspuns.Am sunat la politie de 100000000 de ori si date fiind apelurile dese au inceput
sa ne trateze intr-un fel mizerabil.Prima data au aratat clar ca sunt deranjati de frecventa apelurilor, apoi dupa ce ajungeau la fata locului incercau, , sa ne apostrofeze, , pentru faptul ca nu am reusit sa ajungem la o intelegere cu proprietarul pensiunii, pentru ca ei sunt f ocupati...Si asa am ajuns unde am ajuns.
Multumesc mult pentru gandul bun,
Cu drag.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul