Migrena sau ce?

08-04-2012
Jon24
Nu este medic/terapeut
Jon24
De vro 2 luni ma tot confrunt cu o durere de cap ciudata.Si anume pe partea stanga pe deasupra urechi putin pe crestet putin si pe tampla si in spatele urechi in jos spre cervicala.Dar niciodata nu m-a durut toata partea isi schimba locul.Durerea e mai mult ca un junghi o durere ascutita.Credeti ca se poate pune probleme de un anevrism celebral la 24 de ani?(tensiunea 13 cu 8 nu beau nu fumez)
1 comentarii
0
08-04-2012, ora 16:06
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Consulta un medic neurolog care iti poate recomanda si un angioRMN. In cazul in care din punct de vedere neurologic nu ai o afectiune organica, pentru aceste dureri eratice, poti folosi si un preparat homeopat, m-as gandi la Ignatia15 CH- 5 granule sublingual, la nevoie.Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns