milligest si antibioticele

30-12-2009
alaina
Nu este medic/terapeut
alaina
Buna ziua!...am inceput sa iau milligest acum o luna, prima pastila am luat'o pe data de 3 decembrie din a 5a zi a menstruatiei deoarece asa mi'a zis doamna doctor(+7 zile prezerv.).Acum sunt in a 4 a zi de pauza si mi'a venit menstruatia..a doua folie ar trebui sa o incep pe 31 decembrie, fiind tot in a 5 a zi a menstruatiei.Este nevoie din nou de protectie 7 zile? Mentionez ca am luat 7 zile de antibiotice...dupa care am mai avut de luat 8 pastile de milligest pana la terminarea foliei.multumesc pt raspuns.
4 comentarii
0
30-12-2009, ora 21:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu te mai lua dupa menstruatie de acum incolo.faci pauza de 7 zile si din a 8-a zi incepi folia noua.Nu mai ai nevoie de nici un fel de protectie suplimentara.
0
30-12-2009, ora 21:24
alaina
Nu este medic/terapeut
alaina
deci nu are nici o legatura ca am luat acele antibiotice...protectia exista ?:D
0
30-12-2009, ora 21:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu are nici o legatura, linisteste-te, si protectia in cazul in care iei medicamente se face pe perioada cat dureaza terapia, nu dupa.Deci nu-ti fa probleme, nu te mai stresa degeaba, nu ai ramas insarcinata si nici nu mai ai nevoie de protectie suplimentara.Relaxeaza-te ca sa-ti tihneasca distractia de maine seara.Numai bine!
0
30-12-2009, ora 21:59
alaina
Nu este medic/terapeut
alaina
Multumesc foarte mult!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici