miros urit din nas

22-09-2017
ion.balanutza
Nu este medic/terapeut
ion.balanutza
Buna ziua! Am 25 de ani primesc HUMIRA am o problema imi pare ca am miros urit din nas si gura.Poate fi miros urit din nas din cauza unei masea din minte nesanatos? Sau din cauza punctelor albe din git? Sau poate din cauza preparatului HUMIRA. Am fost la ORL mea spus ca totul e destul de normal sa uitat in nas gat si urechi.Sau mie mi se pare ca am miros urit nimeni nu mea spus nimic dar dupa reactia oamenilor din jur imi pare ca am miros urit.Eu simt cite odata miros foarte urit a gaze care iese din oameni (scuze alt fel nu stiu cum sa explic).Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Va multumesc mult.
9 comentarii
1
22-09-2017, ora 08:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 problemele gastro-intestinale.. pot duce al acele senzatii de miros urat. se fac investiagtii la gastrologie
2 infectiile dentare.. obligatoriu dau miros urat de putrefactie si se trateaza la stomatolog
3 amigdalita cu cazeum.. da acelas miros urat..si se investigheaza la ORL.. prin apasarea amigdalelor cu un apasator de limba
se elimina niste bilute sau un lichid urat mirositor
in acet caz amigdalele trebuie scoase clasic sau macar facut criptolisis cu radiofrecventa
0
22-09-2017, ora 13:12
ion.balanutza
Nu este medic/terapeut
ion.balanutza
Probleme gastro-intestinale numai eu simt mirosul sau si cei din jur? Ce pot face sa scap de asta pina merg la medic pentru ca nu sunt in tara si am programare la medic peste doua luni?ieri si astazi am si singe in nas.
1
22-09-2017, ora 20:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 regim corect alimentar
excluzi din alimentatie Toate lactatele, mezelurile, dulcele cu creme
te hidratezi corect cu apa si ceaiuri
2 spalaturi nazale cu spreiuri cu apa de mare
3 tualeta cavitatiii bucale si gargara c apa de gura stomatologiac dupa fiecare masa
folosirea gumelor de mestecat
0
22-09-2017, ora 20:31
ion.balanutza
Nu este medic/terapeut
ion.balanutza
Va multumesc mult. Dar mirosul din nas urit il simt toti cei din jur sau numai eu?
0
24-10-2017, ora 19:49
ion.balanutza
Nu este medic/terapeut
ion.balanutza
Buna ziua. Nu am mai rezolvat problema. Am scos maseaua din minte, am fost la ORL sa uitat in nas git si urechi si a spus ca totul e bine. Tin dieta cum ati sfatuit. Mirosul urit din nas inca mai este. CE sa mai fac?Acum astept rezultatele analizelor (gros) nustiu cum se numeste corect.
0
24-10-2017, ora 20:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Radiografie SAF la sinusuri ai facut?
consult la gastrologie si test pentru helicobacter pilori?
0
24-10-2017, ora 21:02
ion.balanutza
Nu este medic/terapeut
ion.balanutza
Dar din analizele care vam spus mai sus nu vor depista asa ceva?Nu am facut nimic la ORL doar sa uitat si a spus ca tot e bine. Da disbacterioza intestinului sau cum corect se spune vor depista in analizele acestea de mai sus daca este asa?
0
29-04-2018, ora 20:43
Patreze
Nu este medic/terapeut
Patreze
Ai rezovlat problema?
0
10-05-2018, ora 00:58
ion.balanutza
Nu este medic/terapeut
ion.balanutza
Cu parere de rau nu am rezolvato. Am fost si la orl si la gastro si farà rost.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  •