MONURAL antibiotic eficient la Klebsiella

01-04-2021
Iinka
Nu este medic/terapeut
Iinka
Buna seara! Vreau sa impartasesc tuturor de aici, care cauta o solutie pentru aceasta pacatosenie de bacterie, si sunt speriati ca nu vor scapa de ea. La o analiza banala de urocultura mi s a depistat aceasta bacterie. Primul lucru a fost sa caut un forum si sa vad pareri. GRESEALA totala sa citesti pe net, intri in cea mai mare groaza. Am fugit intr un suflet la ginecoloaga mea care mi a confirmat ca e o bacterie cam neplacuta, insa mi a spus ca ea are o experienta foarte placuta pe un antibiotic care nu apare niciodata in lista de la antibiograma, si ca ea este sigura ca va functiona chiar de la primul pliculet. Sincer m am bucurat cand am vazut ca propune altceva, fiidca citisem pe net si cele din antibiograma nu prea isi faceau efectul. Mi a prescris 2 plicuri de pulbere antibiotic MONURAL. Se pune un pliculet in putina apa, si se ia inainte de somn (cu conditia sa nu mananci cu 2 h inainte de a-l lua, respectiv cand il iei sa ai vezica golita la somn). Gustul. limonada (atat de placut de nu mi a venit sa cred ca este medicament si inca atat de puternic si eficient). Dupa ce il bei, trebuie pana dimineata sa incerci sa nu mai mergi la baie, ca acel lichid sa se afle cat mai mult timp in corp, vezica, si sa actioneze. La 4 zile dupa primul pliculet, l am luat pe al doilea, dupa acelasi procedeu (a doua doza mi a dat o ca sa fim foarte sigure ca scapam de bacterie). Am 2 saptamani de la ultima doza, si astazi mi a iesit rezultaul la sumar si urocultura - IMPECABIL, nici pomina de bacterie. Nu va panicati, cautati doctori care se pricep si traiti va viata linistiti.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: