Nevralgie arnold

04-08-2022
Cristina003
Nu este medic/terapeut
Cristina003
Am fost diagnosticata cu nevralgie arnold. Simptomele ar fi durere după cap constanta de 4 zile, durerea urca pana în creștetul capului, inclusiv frunte și ochi si am amețeli constante de 4 zile. Nu suport lumina intensa, ma deranjează la ochi și am impresia ca nu pot tine ochii deschiși la maxim. Medicul mi-a dat sa iau Mydocalm 3/zi, arcoxia 1/zi, tador 1/zi și antinevralgic 1/zi. Deși i-au tratamentul de 3 zile ma doare în continuare, după ce i-au mydocalm starea de amețeală se înrăutățește și simt nevoia sa stau jos, îmi simt capul greu ca și cum gatul nu îl poate susține. Nu mi-a recomandat nici ct și nici RMN. Efectiv sunt disperata exista posibilitatea unei tumori sau alta boala mai grava. Am nevoie de un sfat, se mai confrunta cineva cu asa stări?
1 comentarii
0
04-08-2022, ora 19:46
AlbertRufus
Nu este medic/terapeut
AlbertRufus
Mergeti la un alt neurolog daca va simtiti rau in continuare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.