nod in gat de cateva luni

14-05-2018
manyx
Nu este medic/terapeut
manyx
Buna ziua,
Buna ziua, stiu ca s-a mai discutat de nenumarate ori acest subiect, insa sper ca poate macar aici sa gasesc un raspuns la problemele mele.
La inceputul acestui an am fost diagnosticata cu hipotiroidie polinodulara si tratament cu eutyrox de 25mg-5 zile pe saptamana. Dupa circa 3 saptamani de la tratament am inceput sa am o senzatie de nod in gat, nu puteam ragai, fara arsuri sau dureri in zona stomacului;senzatie care dispare doar in timpul meselor si atunci cand consum lichide. Am fost pe rand la ORL-fara probleme, endocrinologie-problemedepresive siamluat tratament 1 luna pt depresie In plus am renuntat o perioada la tratament crezand ca este cauza 'nodului din gat' si apoi la gastroenterolog. In urma unei endoscopii am fost diagnosticata cu duodenita cu Helicobacter Pylori, si hipersecretie de bila.Tratamentul este: controloc 1 pastila/zi dimineata si ibutin dupa masa.si am luat antibiotic 7 zile si urmeaza sa efectuez analiza pt H.p.dupa1 luna de la terminarea tratamentului
Tin sa precizez ca aproximativ 3 saptamani dupa endoscopie senzatia a disparut, nu mai simteam acel nod in gat. Acuma reaparut si nu maistiu incotro sa ma duc.Inca de cand am acest simptom tin regim alimentar insa senzatia este permenenta.
Ma puteti ajuta cu un sfat, va rog!??

Multumesc anticipat!

Va rog, chiar nu s-a mai confruntat nimeni cu aceste simptome?
1 comentarii
0
17-05-2018, ora 09:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
la gastrologie.. investiagtii pentru refluxul gastro-esofagian.. care nici nu doare , nici nu se simte.. dar afecteaza si usuca mucoasa faringiana
toate spreiurieluleioase si uleiuri din plante de la plafar.. luate pentru hidratarea mucoaselor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •