Nodul, ganglion, umflatura între anus și peretele vaginal.

21-06-2021
veryy
Nu este medic/terapeut
veryy
Bună!Poate ma poate ajuta cineva cu un sfat.De 2 zile mi a aparut o durere(aceeasi durere mai mult sau mai puțin, ca cea de după naștere naturala atunci când te si taie vreo 3 cm)localizată pe partea dreapta a vaginului și duce către anus, chiar sub cicatricea de la nașterea naturala pe care am avut o acum 3 ani.Dupa urinare mi am dat seama ca este și umflat.Umflatura și durerea se accentuează în a doua parte a zilei către seara când na pun în pat.Apoi am palpat mai bine și mi am dat seama ca nu este în vagin, ci pe lângă.De marimea unei cireșe, as putea spune și, dureros.Vreau sa știu ce ar putea fi pt ca sunt foarte panicata.Momentan sunt în străinătate și sunt în imposibilitatea de a consulta un medic ginecolog.Un sfat m ar ajuta enorm.Multumesc!
1 comentarii
0
17-02-2024, ora 02:23
J_76
Nu este medic/terapeut
J_76
Bună!
Aceeași problemă am și eu, însă după mai bine de 20 ani de la prima naștere! Am remarcat în urmă cu 2 zile: la început doar mă deranja în acea zonă, apoi a început să se umfle, iar când palpez, mă ustură dar mă și doare. Devine îngrijorător și aș vrea să știu dacă v-ați vindecat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.