nodul limfatic la gat, baietel patru ani

30-10-2011
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Spuneti-mi va rog daca e ceva in neregula, baiatul meu de 4ani are un nodul limfatic in parte stinga a gitului. El nu are amigdale au fost scoase. Poate e nevoie de ceva analize. Nodululu limfatic poate cauza ceva probleme si ccare anume.
5 comentarii
0
30-10-2011, ora 10:12
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Ganglionul inflamat poate sugera o infecţie la nivelul zonei- sursa: ureche, măsele sau chiar o infecţie localizată în altă parte, ganglionii umflându-se în semn de apărare al zonei respective. Ar fi necesare analize de sânge pentru a vedea dacă are infecţie (hemograma, proteina C reactiva etc)
0
30-10-2011, ora 10:24
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
multumesc pentru raspuns.
la ce medic sa ma adresez referitor la ganglioni.
0
30-10-2011, ora 10:27
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
- Amigdalele au fost scoase deoarece dadeau complicatii la articulatii care deacum il dureau si din cauza articulatiilor am stat si in spital
0
30-10-2011, ora 10:36
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Duceti-va la medicul de familie sau la pediatrul dvs pentru a va putea face niste analize de sange.
0
19-02-2015, ora 17:14
Ade Ioana
Nu este medic/terapeut
Ade Ioana
Buna ziua!
In urma cu doi ani jumate am fost depistata in urma unui control la un medic endocrinolog cu un chist limfatic, cu lichid, sub piele, la baza gatului, adica pe lobul drept de 4.3 mm...Medicul mi-a zis atunci sa ma operez insa eu nu am ascultat.De atunci chistul a mai crescut, cred ca acum e dublu ca dimensiune...as merge sa ma operez, desi el nu ma doare si aproape ca nu il simt, insa ma deranjeaza doar estetic si psihic ca il stiu acolo...dar imi este foarte frica sa nu se fi agravat si sa nu am ceva canceros acum...dupa atata timp.E posibil? Nu stiu ce sa fac!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.