nu am idee ce este !!!!

19-08-2008
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
Buna seara am şi eu o problema mi-a ieşit pe partea deaptă a penisului o pată roşie, si nu stiu ce este, nu ma manîncă, nu ma ustura, nu nimic doar cu vederea se deosebeşte(precizez ca nu am facut sex cu vreo fata sau "curva" ).
Am fost la medicul de familie, mi-a dat trimetere la un medic(ea) dermatolog, am fost la medic(ea) si mi-a prescris ca am D-de contact(??????) si mi-a dat un unguent sa-l folosesc numit fucidin h (?????) l-am folosit cum a specificat, am fost din nou sa ma verifice, din nou la final si a specificat sa imi mai dau cu unguentul respectiv inca 3 saptamani si sa astept, sa terminat cele 3saptamaini am asteptat inca o luna (oricum in perioada din primele 4 saptamani s-a mai micsorat pata respectiva, cu putin) m-am dus din nou si a spus sa mai astept ca o sa-mi treaca.
Am asteptat aproape un an si nimic pata respectiva e la locul ei (si am uitat sa mai specific dar am cam la fel si pe mana dreapta si nu este mare cam 1mm) ce sugerati sa fac acu sa cumpar unguientul respectiv din nou sau sa ma duc din nou la medicul respectiv.ufff., ce sa ma fac????
va rog frumos ajutor!!!1
nu ma lasati prietena insista de juma si ceva de an sa fac dragoste cu ea(si nu pot din cauza asta), ce sugerati?????? va roggggggg.ma-m cam saturat de doctora respectiva sa ma duc mereu la ea sa ii arat si sa spuna ca va trece...
multumesc.
9 comentarii
0
21-08-2008, ora 00:00
danutza.petre
Nu este medic/terapeut
danutza.petre
Buna!Daca spui ca pata respectiva nu te doare, nu te ustura...etc.de ce nu poti face dragoste cu prietena ta?Mergi la un alt dermatolog sa asculti si o alta parere...n-as putea sa imi dau seama ce este...( sa stii ca nu m-am bagat asa ca musca-n lapte, sunt asistenta la dermato-venerice )
0
21-08-2008, ora 00:00
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
orice parere este apreciata !!
mersi frumos
0
12-09-2008, ora 00:00
ganea
Nu este medic/terapeut
ganea
Exista o crema Aldara pentru asa ceva, nu exista in farmaci la noi, dar eu am rugat un dilşer de medicamente sa-mi aduca din Marea britanie, incearca si tu -*




(*modificat de administrator)
0
29-01-2009, ora 11:09
genoveva marin
Nu este medic/terapeut
genoveva marin
Inteleg ca esti virgin. Dc nu esti, e bine sa verifici si dc nu ai o boala venerica. La barbati nu se manifesta aproape niciodata, ei sunt doar purtatori. Deci poti sa ai fara niciun alt simptom. Dc ai verificat si nu ai, te pot ajuta cu un sfat. Incearca si da-mi de veste. In fiecare dimineata cand faci pipi, da-ti cu urina pe tot organul. Funcioneaza ca un vaccin. Acelasi lucru si pt pata de pe mana, tot cu urina de dimineata. Asteapta sa se usuce, in ambele locuri (cca 10 min), dupa care spala-le cu sapun. sunt aproape sigura ca ceea ce ai pe mana n-are nicio legatura cu ce ai in partea cealalta. Este ceva de la soare, de-a lungul vietii o sa-ti tot apara pete, alunite, punctulete mov sau negre pt simplul motiv ca soarele nu mai sanatos. Multa sanatate. -. Nu sunt medic.
0
30-05-2009, ora 14:39
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
Sucuze pt. raspuns tarziu da am observat ca nu poti sa afli ceva cu internetul legat de ceva de genu si ma gandeam sa ma duk peste cateva zile la medicul de familie din nou sa fac analizele din nou, chestia este ca sunt virgin, ai avut dreptate, am facut analizele a spus ca sunt oky cu exceptia faptului dak ma doare cand "ma pis" sa il anunt, o sa incerc si chestia care ai propus tu :), am observat o chestie ca cred, ca are legatura si cu faptul ca am inceput sa ma masturbez :D (habar nu aveam care era faza ca am inceput ca mi-a zis cineva si am incercat si eu, poate o fi si de la asta"cred" nu sunt 100% sigur dar cand ma masturbez imi apar cosuri pe fata si amandoua pete se inrosesc (ceva ca o punga de sange da defapt nu este punga doar o portiunea mai colorata datorita sangelui mai mult pe un teritoriul mic"ca si cum ai fi lovit si ai vanatae da numai ca e de culoare rosie si pe un spatiu destul de mic") mai mult dak am incetat sa ma masturbez au palit dar tot se vad "la mana nu mai este asa intensa
cum era sa micsorat putin, si sa mai micsorat si pe penis da cu foarte putin tot se vede" si e naspa ca dak vede prietena zice ca sunt bonlav si io nu sunt adik asa cred ca am facut analizele si sunt oky, acu in ultima saptamana park am inceput sa simt aproximativ durere cred cand termin "de pisat"-presupun ca exista un termen mai stiintific pt proces :D, si vroiam sa vorbesc si cu medicul de familie despre dar sunt niste idioate cu el in cabinet si nu pot sa vorbsec ca nu e una sunt 3 :| si prefer ca totul sa fie confidential.Cam asat vroiam sa mai spun :| inteleg ca nu esti doctor dar poate cunosti ceva de tipul de problema : Repet nu am avut nici un fel de contact cu vreo fata, iar respectiva medic dermatologist mi-a dat o crema numita "Fucidin H" - pt o boala numita "D de contact" mersi mult.
Ninellu.
0
21-06-2009, ora 13:44
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
End, s-a rezolvat totul :)
0
16-07-2009, ora 13:36
bzzbzz
Nu este medic/terapeut
bzzbzz
"D de contact " cel mai probabil inseamna dermatita de contact.
0
16-07-2009, ora 13:48
bzzbzz
Nu este medic/terapeut
bzzbzz
Si inca ceva, din respect pentru medici, scrie corect numele lor. Adica "doctor", nu "doctora" si "dermatolog".

@ genoveva:

Daca nu esti medic, nu mai da sfaturi de genul asta.
0
23-07-2009, ora 22:45
Ninelu
Nu este medic/terapeut
Ninelu
usurel nu va apucati cu insultele, totul s-a rezolvat, nu este vorba de nici o boala venerica doar vase de sange :) aparute in tesutul dermei (pielei) totul i oky.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •