ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

Nu îmi vine menstruația !!

27-08-2018
NicoVl
Nu este medic/terapeut
NicoVl
Va rog ajutați-mă am o mare problema și sunt foarte speriata pe data de 27 Iulie am avut ultima menstruație. Am dureri de burta ca la ciclu dureri de sâni dar nu mi-a venit... ieri mis curs puțin sânge dar mai mult maroniu și vreau sa Menționez ca pana acum o săptămâna am avut dureri de ovare îngrozitoare credeți ca sunt însărcinată ? Ce e de făcut va rog orice sfat e binevenit și luat in considerare azi îmi voi face un test de sarcina
4 comentarii
0
27-08-2018, ora 13:46
NicoVl
Nu este medic/terapeut
NicoVl
Mi-am făcut testul și a ieșit negativ
1
27-08-2018, ora 14:07
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Inseamna ca nu este o sarcina ci o dereglare de ciclul menstrual.
Daca insa aceste dereglari se repeta recomand un consult medical si niste analize specifice (hormonale, ecografie etc.).

Insa ingrijorarea ca ar putea fi o sarcina pare sa indice ca nu folosesti masuri contraceptive desi ai o viata sexuala.
0
27-08-2018, ora 14:15
NicoVl
Nu este medic/terapeut
NicoVl
Folosesc des prezervative dar nu am încredere in ele 100% dar nu îmi pot da seama de ce îmi întârzie am făcut test e negativ dar nu știu cauza întârzierii menstruației nu mi sa întâmplat niciodată și plus de asta am și dureri de burta și de sâni dar nu mi-a venit și am 4 zile întârziere
0
27-08-2018, ora 20:21
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Întârzierea poate avea și alte cauze, de aceea chiar dacă testul iese negativ, mergi la un control ginecologic pentru a ști sigur care-i problema. Orice problemă ar fi, rezolvarea e rapidă dacă acționezi imediat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.