Nu ma simt fericita!

18-08-2012
Finna
Nu este medic/terapeut
Finna
Am impresia k sortul meu nu ma iubeste desi tot timpul imi spune Te iubesc!Lucreaza foarte mult si mai tot timpul este obosit.Nu ma simt fericita, am impresia k ma neglijeaza pt k nu prea are timp de mine.Mereu ii zik sa mai iesim si noi sa ne plimbam k m_am saturat sa stau numai acasa;eu il iubesc dar nu stiu ce sa mai cred, suntem casatoriti de un an de zile si facem dragoste de doua ori pe luna.poate k nu ma mai iubeste sau nu il mai atrag;Chiar nu ma simt fericita si nu as vrea sa iau o decizie gresita.e foarte greu pt mine mai ales k suntem plecati in afara;el s_a obisnuit aici dar eu sunt din ce in ce mai trista si nu mai pot zambi mai ales k el este mai rece cu mine.pot spune k sunt o persoana frumoasa si placuta dar nu stiu ce se intampla cu el.ajutati_ma va rog cu unraspuns! Multumesc anticipat
5 comentarii
0
19-08-2012, ora 00:11
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este rolul soţului de a asigura cele necesare familiei: rolul de provider. Unii soţi merg un pic mai departe decât este necesar în această direcţie, uitând învăţătura potrivit căreia "nu numai cu pâine se va hrăni omul". Nu fiţi supărată pe el, atâta timp cât e felul lui de a spune "te iubesc". Doar amintiţi-i că "nu numai cu pâine se va hrăni omul" şi că aveţi nevoie şi de o altfel de hrană. Şi nu doar amintiţi-i, ci construiţi: ce-ar fi să cumpăraţi două bilete la un concert ?
0
19-08-2012, ora 13:06
Finna
Nu este medic/terapeut
Finna
Multumesc dr. Dragomir pt sfaturi.am vorbit si eu cu sotul meu si mi_a cerut iertare si mi_a zis sa nu fiu suparata, doar k serviciul l_a soicitat prea mult.nu e vorba de sex asa cum a zis andeaMarin, e vorba de dragoste;Numai bine!
0
19-08-2012, ora 21:50
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
@Finna: De cele mai multe ori comunicarea deschisa si sincera face minuni. Iti recomand sa faci tu primul pas pentru a organiza iesiri, sau ce-ti doresti tu sa faci, in limitele in care si sotul tau poate participa. Comunicati inainte de a va suparat si inainte de a aduce acuze pentru ca e posibil sa fi interpretat gresit unele comportamente.
0
19-08-2012, ora 22:19
Finna
Nu este medic/terapeut
Finna
multumesc mult pt raspuns!aveti dreptate !trebuie sa pun binele inainte de toate !asa o sa fac cum m_ati invatat.apreciez mult gestul dumneavoastra.sa aveti o seara buna
0
20-08-2012, ora 11:24
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Cu multa placere, Finna! Si succes.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să fim mai fericiți? (Ghid practic)
  • Fericirea indusă de consumul de substanțe
  • Râsul și fericirea
  • Alimente care ne fac fericiți
  • Mituri despre fericire
  • Rolul creierului în fericire
  • Suntem mai fericiți dacă avem copii? (studiu)
  • Vrei să fii mai fericit? Cumpără timp liber!
  • O listă de mici schimbări ce te pot face mai fericit
  •