Nu știu ce sa fac și cum sa ma comport !

04-09-2021
XControl
Nu este medic/terapeut
XControl
Buna ziua,

Sunt un baiat de 18 ani și am avut o relație in urma cu un an.
Totul a fost bine pana când ne-am despărțit. Motivul despărțirii a fost faptul ca stăteam prea mult la curul ei. Ideea e ca n-am mai vorbit de atunci. Azi e prima data când ne-am dat întâlnire și totul a decurs de minune. Fata mi-a zis ca i-a părut rău și ca a încercat sa ma contacteze, dar nu a reușit ( pentru ca eu am blocat-o pe toate rețelele). Acum mi-a zis ca vrea sa ne împăcăm. Problema mea este și vreau sa îmi dați un sfat. Sunt foarte emotiv da nu in sensul ca îmi este rușine ci in sensul ca trăiesc experiența la maxim, sentimentele mele sunt puternice di nu pot sa ma controlez. Simt ca dacă nu ma văd cu ea se sfârșește lumea, îmi este foarte foarte dragă. Nu știu cum sa ma comport îmi este foarte frică ca emoțiile mele sa nu o îndepărteze iară.

Va rog frumos, ajutați-mă cu un sfat!
1 comentarii
0
04-09-2021, ora 20:33
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
"Simt ca dacă nu ma văd cu ea se sfârșește lumea, îmi este foarte foarte dragă. Nu știu cum sa ma comport îmi este foarte frică ca emoțiile mele sa nu o îndepărteze iară."

Mai tinere Xcontrol ( "fara "), eu iti propun sa o ei acasa sa nu se sfirseasca lumea, ca iti este asa de draga si sa nu o pierzi. Cind o sa fi mai matur ai sa vezi ca nu e chiar asa.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.