Nu stiu cum sa rezolvam problema!

21-02-2019
Albinutta
Nu este medic/terapeut
Albinutta
Sunt cu prietenul meu de 3 ani de zile, iar de aproape 2 ani locuim in impreuna. În ultimul timp nu ne mai înțelegem asa de bine, el este o fire mai calmă eu sunt mai vulcanică. Problema ar fi ca mie mi se pare ca a inceput sa bea cam mult si sta mai tot timpul ametit, câteodată si beat. Cat timp sta acasa își petrece timpul band si fumand dupa care adoarme. Am incercat sa vorbesc cu el despre acest lucru, si mi-a zis ca din cauza mea a inceput sa bea asa de mult. El zice ca incearca sa ma schimbe pe mine prin chestia asta, ocupandu-si timpul cu asta si neoferindu-mi mie atentie. Nu stiu ce sa mai fac si cum sa mai vorbesc cu el ca sa ne înțelegem, mie lucrurile astea pe care el le face îmi fac rau si ma consuma, spune că își dorește un viitor cu mine dar eu nu sunt sigura ca vreau sa îmi construiesc un asa viitor.
1 comentarii
0
21-02-2019, ora 18:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca nu doriti sa va construiti viitorul langa un tata de familie betiv, reorientati-va!
Cunosc persoane care s-au casatorit cu astfel de barbati si sufera extrem de mult in casnicie.
Faceti pasul acum, nu cand e prea tarziu si vor avea terte persoane de suferit, inclusiv dv.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul