operatie de apendicita necicatrizata

25-04-2009
simia1001
Nu este medic/terapeut
simia1001
am fost operata pe 06 aprilie 2009 de apendicita acuta gangrenoasa. mi-am revenit repede, fara probleme dupa anestezie, nu am avut si nici nu am dureri in regiunea operatiei insa operatia nu se cicatrizeaza!!!!! a supurat un timp, apoi a prins o crusta ca apoi sa supureze iarasi, ba chiar pe locul unde au fost cele doua copci au ramas niste gauri!!!!! si dimineata dintr-o astfel de gaura am scos cu penseta un.nod de la ata chirurgicala!!!!!!!!!!!!!!!!
lasand la o parte partea estetica, ma ingrijoreaza ca au trecut aproape 3 saptamani si nu s-a cicatrizat!!!!
am fost la spital, pe medic nu l-am gasit si o asistenta a spus ca. imi va trece.
ce ma sfatuiti??? trebuie sa spal cictaricea cu ceva anume, sa o ung cu o crema?
mentionez ca la internarea in spital glicemia a fost 0.6, deci ar trebui sa nu fie aceasta problema.
astept un sfat, o parere! va multumesc!
2 comentarii
0
25-04-2009, ora 20:48
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie neaparat sa te intorci la chirurgul care te-a operat.Mergi dimineata, la ora 7 sa fii la spital, ca sa prinzi medicii cand vin, sa te vada si sa stie ca esti acolo ; te va consulta inainte de a intra in operatie.Cred ca ai facut o intoleranta la firele de sutura.Nu mai pune tu mana acolo si nu mai trage de fire.Glicemia este foarte mica, mananca putin mai bine, mai fa-ti ceva dulce din cand in cand caci poti avea probleme de la glicemia scazuta.Numai bine!
0
02-06-2009, ora 22:46
emilia_07
Nu este medic/terapeut
emilia_07
Si eu am aceasi problema, numai ca eu am fost operata in octombrie de apendicita si m-a taiat doctorul vertical si taietura e f mare si dupa aproape 8 luni e inca visinie si f lata, arata oribil, ma sperii cand ma uit in oglinda. AM fost in martie la un dr sa intreb ce se intampla si mi-a spus ca asa se vindeca corpul meu. E posibil asa ceva? am vazut operatii mult mai grele si taietura e deja vindecata, a mea arata de parca m-am operat acum o saptamana. Va rog frumos sa imi dati un sfat. va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul