operatie de mamelon, adolecenta

22-03-2011
nycos63
Nu este medic/terapeut
nycos63
fata mea are 17 ani si va ii va fi operata saptamana viitoare la memelon(in prima faza- pentru ca are si noduli si nu se cunoaste originea lor). Avand in vedere ca este in crestere sanul se va dezvolta in continuare( acum are sanii foarte mici) ?
Medicii nu prea comunica si nu-ti explica ce se intampla. De fapt nici diagnosticul nu a fost stabilit. Am facut biopsie la mamelon si a rezultat o infectie puternica care nu a cedat la antibiotic


multumesc
3 comentarii
0
22-03-2011, ora 21:46
esentavietii
Nu este medic/terapeut
esentavietii
BUNA ZIUA! CONSIDER CA FATA DVS AR TREBUI SA FACA O ECOGRAFIE MAMARA SI O MAMOGRAFIE, VA RECOMAND MEDICII DE LA RADIOLOGIE COLTEA.SANATATE
0
22-03-2011, ora 22:06
nycos63
Nu este medic/terapeut
nycos63
multumesc.
am facut 5-6 ecografii si un RMN cu substanta de contrast la dl Lesaru care a recomandat operatie cu marcaj tumorar.Natura nodulilor care au aparut la eco si RMN nu ne-a fost clar comunicat-benign sau malign
0
17-01-2012, ora 20:53
nycos63
Nu este medic/terapeut
nycos63
Va rog sa-mi recomandati un chirurg bun din tara sau din afara pentru rezectie ( eliminare) mamelon( sfarc)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  •