Operatie leziune menisc

20-11-2017
Victoria01
Nu este medic/terapeut
Victoria01
Buna ziua,

Numele meu este Victoria si am 28 de ani. Am avut o artroscopie, acum o luna jumătate pentru o leziune de menisc de gradul 2 la piciorul drept. La 4 săptămâni dupa operatie, am flexat piciorul mai mult decât trebuia si am simțit o durere si s-a auzit o trosnitura. In ziua respectiva am simțit o mică jena, iar la 2 zile dupa, am avut o durere “surda” in interiorul genunchiului. Aveam deja o săptămâna de fizioterapie cu curenți si ultra-sunet si 4 zile de kineto făcute. Doresc sa menționez ca pana la mișcarea greșita nu m-a durut piciorul. Am continuat cu fizioterapia încă 2 săptămâni si kineto am intrerupt. Durerile au încetat, însă din cand in cand ma mai jenează. Mai ales dimineata si seara. Jena, pe care înainte nu o aveam. Aceasta jena nu este tot timpul localizata in același loc. Poate fi ori in spatele piciorului, ori in interiorului genunchiului. Au trecut aproape 3 săptămâni de la mișcarea forțată. Genunchiul nu este umflat. Am motive sa ma îngrijorez? Este posibil sa se fi întâmplat ceva grav, de la acea trosnitura? Vor trece aceste dureri? Medicul care m-a operat, nu mi-a dat motive de îngrijorare. Multumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: