Os ieșit înafară

08-05-2019
Maria Andreaa
Nu este medic/terapeut
Maria Andreaa
Bună ziua
Acum câțiva ani am observat că la piciorul drept fibula este puțin mai înafara, stângul fiind perfect normal, da, se simte și acolo montul osului, dar este cumva mai înăuntru și nu este vizibil. Nu prezintă dureri, ci câteodată când merg prea mult sau fac exerciții fizice simt un disconfort, care ține câteva zile.
Credeți că e o problema la asta?
Mă deranjează vizibil că iese înafara, dar nu cred ca doctorul ar putea face ceva
3 comentarii
0
11-05-2019, ora 13:52
Georgescu Marian
Nu este medic/terapeut
Georgescu Marian
Bună ziua ! Ce atencedente ați avut? V-ati lovit? Ati suferit un accident? Daca spuneti ca simtit un disconfort, faceți o radiografie și mergeti la un medic ortoped.
0
11-05-2019, ora 21:00
Maria Andreaa
Nu este medic/terapeut
Maria Andreaa
Când eram mai mică făceam la școală anumite exerciții la gimnastica grele, pot zice.
Poate de atunci
Doar că nu m-a durut, umflat sau ceva de genul niciodată
Simt ca atunci când dobândești o fractura de mana de exemplu, iar când e vremea foarte urâtă afară, își face prezența disconfortul
Mă gândesc că ar fi din cauza vremii, disconfortul începând cu o zi înainte să înceapă să plouă, iar acum cumva dispare senzația
Doar că n-am avut piciorul rupt sau ceva de genul
Mai există și chestia cu reumatismul, dar la 19 ani, cred că-i devreme
Când am observat osul iesit cumva mai la suprafață, cam pe la 10 ani cred, am fost la medic și mi-a zis că nu e nicio problema, mai ales ca nu durea, ci ar fi mai mult problema de estetică
0
12-05-2019, ora 00:10
Mihaela Mari
Nu este medic/terapeut
Mihaela Mari
Buna Maria Andreea, parerea mea este sa mergi la un ortoped ca sa vezi exact ce este acolo, fetita mea avea probleme cu genunchiul stang, parea deformat si se umfla la efort, a fost un chist sinovial, descoperit de doctorul Marian Anghelescu de la Clinica Medsport din Bucuresti. Acum este bine, dar respecta indicatiile medicului! Seara faina!
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.