Otita seroasa cronica

06-01-2013
beatrix23
Nu este medic/terapeut
beatrix23
Buna seara,

Sufar si eu de aprox 11 ani de otita seroasa cronica (la cativa ani..in urma unei raceli -si nu numai- aceasta reapare). Am facut nenumarate punctii transtimpanice...am avut chiar si un tubulet diabolo (care mai mult de 3 luni nu a stat in urechea mea).
Acum, dupa aproximativ 4 ani, vineri acum, m-am trezit cu o durere ingrozitoare...iar in somn urechea mi-a curs... am presupus bine ca s-a perforat timpanul.
Intrebarea mea: este posibil sa am timpanul perforat in mai multe locuri?? Pot sa scap definitiv de otita seroasa? Exista vreo interventie chirurgicala pentru aceasta ?! Va rog sa imi raspundeti si sa imi explicati cum sa scap DEFINITIV de ea. Nu imi explicati ce este, ca stiu la perfectie... vreau doar sa stiu cum sa scap de ea definitiv...prin orice operatie!
o seara buna
2 comentarii
0
06-01-2013, ora 19:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
te internezi in clinica orl..in oras universitar...si rezolvi toate problemele
deoarece nu exista otite seroase fara probleme a mucoasei nazale, rinofaringiene, trompei lui eustache
dupa ce rezolvi problemele nazale se rezolva si problema cu urechile... dar numai cu internare in clinica orl
0
08-01-2013, ora 18:22
beatrix23
Nu este medic/terapeut
beatrix23
Am hotarat sa fac niste insuflatii tubare...3 zile la rand. Daca nici dupa ce le fac nu ma vindec, un domn doctor din Bucuresti, renumit, si foarte bun, ma asteapta la operatie.

Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.