otoscleroza se opereaza si in Brasov?

26-02-2018
Remus B
Nu este medic/terapeut
Remus B
Buna ziua am 40 ani, sunt din Brasov si am surzit de tot, am facut tratament cu Lemod Solu perfuzabil si Neuromultivit dar auzul a scazut. Am tot citit pe forum despre operatia de otoscleroza. Cunoaste cineva daca operatia se face la Brasov sau doar la Bucuresti. Ms
5 comentarii
0
26-03-2018, ora 13:57
dorinm
Nu este medic/terapeut
dorinm
Buna Remus de ceva vreme se opereaza si la Sibiu la Polisano dr Cosgarea vine de la Cluj o data pe luna consulta si opereaza, eu sunt programat in 30 martie la operatie tot ptr otoscleroza.Daca te intereseaza te tin la curent cum decurge. Numai bine.
0
26-03-2018, ora 22:18
Remus B
Nu este medic/terapeut
Remus B
Multumesc de raspuns, saptamana viitoare 05.04.2018 sunt programat la un consult in Ungaria, Szeghed la Prof. Dr. Rovó László, sa vedem ce va spune despre aceasta operatie. Multumesc de sfaturi si sanatate, astept un raspuns dupa operatie(care au fost pasii, analize facute inainte de operatie si costuri). Cu respect
0
31-03-2018, ora 20:19
dorinm
Nu este medic/terapeut
dorinm
Buna Remus dupa cum spuneam ma operez in 30 si iatama operat gata totul a decurs bine si am mari sperante ca dupa ce scot bandajele in 14 zile sa aud mai bine, in privinta costurilor: consultatie profesor doctor Cosgarea 400ron, analize sange si probe hepatice prin cas, examen interne 100ron, EKG 35RON.audiograma 80ron timpanograma60-80 nu sunt sigur.Costul operatiei a fost de 6000ron cu tot cu pistonul din teflon.Conditii bune in spital iar singurul tovaras ce a fost si el operat in aceasi zi era tare multumit. deci recomand.Dupa operatie am fost un pic ametit dar a doua zi a fost mult mai bine, anestezia mea a fost locala cu proba de auz pe masa de operatie.pentru alte info sunt disponibil. Am auzit in spital(cand plecam) ca ar fi si varianta prin cas eu nu am stiut si nici nu sunt sigur pe informatie dar se poate intreba la receptie Multa sanatate.
0
31-03-2018, ora 21:40
Remus B
Nu este medic/terapeut
Remus B
Multumesc de informatii, la mine s-a amanat pentru saptmana viitoare, caci e pastele catolic, dar m-ai pus pe ganduri, ar fi mult mai usor si mai ieftin Sibiul decat Ungaria. Cred ca ma orientez la Sibiu. poti sa imi dau un numar de telefon de al tau. Remus ---------*

(*modificat de admin)
0
04-04-2018, ora 23:28
dorinm
Nu este medic/terapeut
dorinm
Doru 0749011301 tel meu actual ptr info sau orice sau direct polisano 0269234486
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: