par ars de vopsea, care se incurca repede

13-07-2009
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
as dori sa ma ajutati si p mn q ceva...am parul tocit de la vopsea si p langa asta se incurca foarte rau...abia il piepten si imediat se incurca..si ma chinui foarte rau sa il descurc.aproape k se inoada..si imi pica foarte mult cand incerc sa-l descurc.si plus d asta se imbacseste foarte repede..si se depune f mult praf pe el.ce as putea sa fac in privinta asta??am folosit tot felul de sampoane de la tv care se presupune k erau impotriva caderii, k faceau parul matasos, k nu se mai ingrasa, k era usor de pieptanat dar degeaba.va rog spuneti-mi c as putea sa fac.ms:*
3 comentarii
0
14-07-2009, ora 01:09
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
1 ai putea o perioada sa nu te mai vopsesti
2 incearca sampon pe baza de plante
3. incearac samponul pentru bebelusi jonsonsbaby daca nu ma insel asa se scrie
4. incearca si un balsam pentru par pe care sa il clatesti
5. exista un balsam pentru a putea fi aplicat pe par uscat... incearcal.. pulverizeaza 1 data pe zi inainte sa te pieptani.
6. taie varfurile paruluiepntru ca daca e ars si mai e si despicat se incurca foarte repede si lor chiar nu ai ce sa le faci.. se recomanda taierea varfurilor periodic
7. daca ai parul lung incearca sal tii impletit sau in coc pentru a evita incurcarea si frecarea de haine ce ilpoate deteriora si mai tare
8. daca vrei sa te vopsesti incontinuare cauta o vopsea pe baza de plante si nu mai tine atat de mult vopseaua pe par.
9. daca til indrepti / coafezi cu ondulatorul sau placa.. sau il usuci cu feonul incearca sa le eviti cat de mult posibil.
0
14-07-2009, ora 13:08
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
ms pt sfaturi:*
0
15-11-2009, ora 04:25
mona2
Nu este medic/terapeut
mona2
Eu ma vopsesc cu 3chenes(o gasesti in farmacia sensiblu sau catena).Sunt mai mult decat multumita de ea.Chiar iti "hidrateaza"parul.Iar pentru par folosesc produse life care.Balsamul cu 7 plante face minuni!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamente pentru păr făcute acasă
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  • Niveluri foarte mari de substanțe chimice regăsite în produsele de îngrijire a părului (studiu)
  •