Parapareza spastica

15-05-2010
Pietrareanu Tudorita
Nu este medic/terapeut
Pietrareanu Tudorita
Mamei mele i s-a dat ca diagnostic parapareza spastica si mielita toracala.O doare spatele, ii amortesc piecioarele. In urma cu 2 ani a fost operata la cap, crezand ca o sa isi revina.Doctorii spuneau ca operatia a fost din cauza lichidului. A inceput sa faca tratament medicamentos + recuparari la statiuni si centre de recuperare de aproape 5 ani.Semne de ameliorare nu sunt..As vrea sa stiu daca exista vreo cale de insanatosire si daca mai poate merge vreodata.Astept raspuns.Va multumesc!
3 comentarii
0
22-05-2010, ora 10:59
Gabita D
Nu este medic/terapeut
Gabita D
Buna seara !
Domnule doctor Marius Uscatu, daca doriti va pot pune in contact cu acea persoana, pentru a va da mai multe lamuriri si a va spune exact ce anume a folosit. Si mai stiu ca poate dovedi cu analize facuta cu aparatura de ultima generatie o imbunatatire mai mult decat remarcabila a starii de sanatate.
As fi chiar bucuroasa daca ati accepta sa o cunoasteti si sa discutati cu dansa, pentru ca eu am fost uimita de evolutia in bine.
Cu deosebit respect,
Gabriela Duta
0
05-06-2010, ora 10:29
marylen
Nu este medic/terapeut
marylen
Buna,

Imi pare rau pentru mama ta, si eu am diagnostic de mielita toracala de cativa ani, dar merg, mi-au trebuit cam doi ani sa pot merge, cu parere de rau dar nu se vindeca, sau asa stiu eu din tot ce am citit, dar se poate imbunatati, eu merg la recuperare la 6 luni, iau medicamente
si mai fac si RMN cand cred ca ceva nu este in regula.
VA MERGE dar cu multa vointa si munca.Nu ati scris daca a facut un RMN de coloana, doar asa se vede evolutia bolii.Trebuie sa fie urmarita de un medic neurolog foarte bun.

SANATATE MULTA.
0
18-06-2010, ora 21:48
melaniagut
Nu este medic/terapeut
melaniagut
am facut in martie o noua serie de toxina botulinica iar dupa aceea am mers la recuperare in 1 mai.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.